Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Financial Times na sprzedaż. Pearson zmienia strategię

0
Podziel się:

Wśród potencjalnych kupców wymieniane są takie znane marki jak Axel Springer, Bloomberg i Thomson Reuters.

Financial Times na sprzedaż. Pearson zmienia strategię
(Financial Times / Flickr (CC BY 2.0))

Jeden z najbardziej opiniotwórczych dzienników ekonomicznych na świecie zmieni właściciela. Brytyjskie wydawnictwo Pearson Plc zdecydowało o sprzedaży Financial Times japońskiej grupie medialnej Nikkei - podaje Reuters. Wartość transakcji to blisko 1,3 miliarda dolarów.

Aktualizacja 17:00

Potwierdziły się tym samym doniesienia sprzed kilku dni, jakoby Pearson Plc sondował rynek pod kątem znalezienia chętnych do przejęcia FT Group, do której należy m.in. dziennik wydawany w Londynie od 127 lat. W rękach obecnego właściciela Financial Times znajdował się przez blisko 60 lat.

Decyzja o pozbyciu się prestiżowego dziennika wynika ze zmiany strategii Pearson Plc. Spółka chce skupić się na segmencie edukacji. W Polsce wiele popularnych podręczników do języka angielskiego jest wydawanych właśnie przez Pearson.

Wśród potencjalnych kupców wymieniane były takie znane marki jak Axel Springer, Bloomberg i Thomson Reuters. Niemiecka spółka prowadziła nawet rozmowy w tej sprawie. Nikt oficjalnie nie wspominał o japońskiej firmie.

Od początku tygodnia akcje Pearson Plc potaniały o około 3 proc. To pokazuje, że zapowiadane wcześniej zmiany w strukturze właścicielskiej nie wywołały zbytniego optymizmu wśród inwestorów. Dzisiejsza decyzja została jednak przyjęta z ulgą. Kurs akcji Pearson Plc rośnie w czwartek ponad 2 proc., odrabiając wcześniejsze straty.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)