Notowania

kryzys
06.03.2009 19:16

Francja: Kobiety mniej odczuwają skutki kryzysu

Bezrobocie wśród mężczyzn rośnie znacznie szybciej niż wśród kobiet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Francuzki w mniejszym stopniu odczuwają skutki kryzysu gospodarczego niż Francuzi. Bezrobocie wśród mężczyzn rośnie znacznie szybciej niż wśród kobiet. Takie wyniki przynosi raport biura zatrudnienia Ministerstwa Gospodarki.

W styczniu liczba osób bez pracy wzrosła o 15 i pół procent w stosunku do stycznia ubiegłego roku. Wśród mężczyzn liczba ta wzrosła o 21 procent, wśród kobiet o 8,7 procent.

Takie zjawisko wynika z kilku powodów. Kryzys dotknął przede wszystkim przemysł, w tym motoryzacyjny, oraz budownictwo, czyli dziedziny, w których tradycyjnie pracuje więcej mężczyzn niż kobiet. Te bowiem są zatrudnione przede wszystkim w usługach, które na razie nie odczuwają recesji w tak bolesny sposób.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Na kryzysie najbardziej tracą mężczyźni ]( http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/na;kryzysie;najbardziej;traca;mezczyzni,13,0,432653.html )

Według naukowców, obecna sytuacja na rynku pracy może zepchnąć na dalszy plan deklarowaną przez prezydenta Nicolas Sarkozy'ego konieczność wyrównania wynagrodzeń kobiet i mężczyzn za tę samą pracę. Od lat 90-tych, mężczyźni zarabiają o 25 procent więcej.

ZOBACZ RELACJĘ ZE STRAJKU GENERALNEGO W PARYŻU:

Tagi: kryzys, strajk, kobiety, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz