Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Topnieją aktywa Altus TFI. Ubyło 5,5 miliarda złotych

4
Podziel się:

Do 7,5 mld zł z prawie 13 mld zł spadła wartość aktywów, którymi zarządza jeden z największych niezależnych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. I to zaledwie w miesiąc.

Altus TFI jest jednym z największych w Polsce niezależnych towarzystw funduszy inwestycyjnych.
Altus TFI jest jednym z największych w Polsce niezależnych towarzystw funduszy inwestycyjnych. (jarmoluk / pixabay (CC0 Public Domain))

Wartość aktywów netto zarządzanych przez Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, z uwzględnieniem aktywów przekazanych do zarządzania innym podmiotom, wyniosła na koniec września 7 mld 534 mln 169 tys. 295,07 zł. Miesiąc wcześniej Altus miał pod zarządzaniem 13 mld zł.

Z najnowszych danych wynika, że Altus TFI zarządza funduszami, w których jest zgromadzone 7,5 mld zł. Największą część (3,5 mld zł) stanowią aktywa w ramach tzw. usługi asset management - obejmuje zarządzanie portfelami, w skład których wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych oraz portfelami funduszy inwestycyjnych utworzonych przez inne towarzystwa.

W porównaniu z końcem sierpnia pula ta zmniejszyła się przede wszystkim w wyniku wypowiedzenia umowy na zarządzanie portfelem inwestycyjnym przez Bank Norwegii (Norges Bank Investment Management). Altus stracił też umowę na zarządzanie częścią portfela inwestycyjnego JSW Stabilizacyjny FIZ.

Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Około 345 mln zł Altus TFI ma w 4 subfunduszach wydzielonych w ramach Altus Fundusz Inwestycyjny Otwarty Parasolowy, 4 subfunduszach wydzielonych w ramach SKOK Parasol Fundusz Inwestycyjny Otwarty oraz funduszu SKOK Fundusz Inwestycyjny Otwarty Rynku Pieniężnego.

Kolejne prawie 1,9 mld zł aktywów ma w ramach portfeli dedykowanych funduszy inwestycyjnych zamkniętych i drugie tyle w niededykowanych.

Altus TFI jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych. Od lipca 2014 roku jest też jedną z giełdowych spółek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

fundusze
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
alfa
5 lata temu
nic nie rozumiecie a piszecie
Gość
5 lata temu
No i cóż na pewno wszyscy mogą im skoczyć następni mogą brać przykład jak się doi Polaka
ann
5 lata temu
"Podziękowania" należą się dla knf za skuteczne likwidowanie całego segmentu rynku kapitałowego. Teraz wszyscy podatnicy z pretensjami powinni udać się pod siedzibę tego pseudourzędu
real-life
5 lata temu
Widzę, że afera GetBacka zaczyna rozlewać się po rynku na całego ;)