Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fuzja Orlenu z Lotosem. Niemożliwe?

0
Podziel się:

Pomysł ewentualnej fuzji PKN Orlen i Grupy Lotosu nie wyszedł od resortu skarbu - poinformował podczas komisji skarbu Jan Bury, wiceminister skarbu.

Fuzja Orlenu z Lotosem. Niemożliwe?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECPrAXp

Pomysł ewentualnej fuzji PKN Orlen i Grupy Lotosu nie wyszedł od resortu skarbu - poinformował podczas komisji skarbu Jan Bury, wiceminister skarbu.

_ - Z ust ministra skarbu nie wyszły słowa o ewentualnej fuzji Orlenu z Lotosem. Proces prywatyzacji Lotosu zakończył się bez rozstrzygnięcia, jest zamknięty _ - powiedział podczas komisji skarbu Bury.

Dodał, że resort będzie rozważał kwestie przyszłości Lotosu, ale nie będzie to najbliższa perspektywa.

bECPrAXr

Bury informował wcześniej, że na chwilę obecną żadne decyzje dotyczące Grupy Lotos nie zostały podjęte i nie należy się ich spodziewać w najbliższym półroczu. MSP oczekuje, że w tym czasie Lotos skupi się na zwiększeniu wydobycia ropy i gazu.

Wiceminister powiedział również, że resort rozważa zarówno wariant ponownego szukania inwestora strategicznego dla Lotosu, możliwości zbycia akcji przez giełdę inwestorom rozproszonym, a także wariant mieszany, zgodnie z którym, część akcji trafiłaby do inwestora strategicznego, a część zostałaby sprzedanych przez giełdę.

Czytaj w Money.pl
Negocjacje między spółkami SP gazu łupkowego znajdą finał w kwietniu Finał negocjacji między spółkami Skarbu Państwa, dotyczących poszukiwań gazu łupkowego, będzie miał miejsce w kwietniu bieżącego roku
PKN Orlen dostrzega synergie z potencjalnego połączenia z Lotosem PKN Orlen dostrzega synergie z potencjalnego połączenia z Lotosem, ale nie prowadzi żadnych prac w kierunku fuzji, jako że pierwszy ruch musiałby być zrobiony przez resort skarbu.
Lotos i Orlen będą mogły zmniejszyć zapasy ropy i paliw Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak podpisał rozporządzenie, które czasowo pozwoli producentom i importerom na znaczące obniżenie zapasów ropy i paliw.
bECPrAXS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)