Notowania

gnt
07.07.2014 11:20

Gant może liczyć na zastrzyk gotówki. Jest porozumienie

W kwietniu spółka informowała o złożeniu w sądzie propozycji modyfikacji propozycji układowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Palko72/Dreamstime.com)

Gant podpisał porozumienie dotyczące ustalenia zasad i warunków restrukturyzacji spółki z udziałem inwestora oraz przeprowadzenia due dilligence. Działalność spółki zostanie sfinansowana przez inwestora kwotą nie wyższą niż 5 mln zł - poinformował Gant w komunikacie.

_ - W wypadku, gdyby kwota okazała się niewystarczająca inwestor zobowiązał się porozumieć z emitentem w zakresie finansowania postępowania upadłościowego z możliwością zawarcia układu _ - napisano w komunikacie.

_ - Jednocześnie spółka zaznacza, iż porozumienie intencyjne nie tworzy żadnych dalszych zobowiązań, a zobowiązania z niego wynikające nie będą rodziły odpowiedzialności inwestora w wypadku odstąpienia od jego realizacji, co nie jest warunkowane dodatkowymi przesłankami _ - dodano.

Spółka w osobnym komunikacie podała, że jej akcjonariusze zdecydować mają o emisji nie więcej niż 300 mln warrantów subskrypcyjnych serii S z prawem do objęcia nie więcej niż 300 mln akcji serii S bez prawa poboru.

Warranty subskrypcyjne mają zostać zaoferowane w drodze oferty prywatnej i zostaną wydane nie więcej niż czterem podmiotom.

Osoby posiadające warranty będą mogły obejmować akcje serii S do 31 grudnia 2016 roku.

Projekty uchwał na NWZ w tej sprawie zaproponowało Powszechne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Pomorska, mające 5,46 proc. głosów na WZ.

W kwietniu spółka informowała o złożeniu w sądzie propozycji modyfikacji propozycji układowych. Zakładają one, w zależności od grupy wierzycieli, m.in. powołanie Wierzycielskiego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego, czy konwersję wierzytelności na akcje po cenie emisyjnej wynoszącej 1 zł

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: gnt, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, czołówki, giełda na żywo, nieruchomości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz