Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Satalecki
|

General Motors zbankrutuje 1 czerwca

0
Podziel się:

Śmierć producenta samochodów nie będzie szybka i tania. Może kosztować 50 mld dolarów.

General Motors zbankrutuje 1 czerwca
(PAP/EPA)

_ Śmierć _producenta samochodów nie będzie szybka i tania - proces może potrwać nawet 90 dni i kosztować 50 mld dolarów.
na zdjęciu Fritz Henderson, prezes General Motors

Jak podała agencja Bloomberg bankructwo General Motors zostanie ogłoszone 1 czerwca. Agencja powołuje się na anonimowych rozmówców.

Departament Skarbu już wczoraj wystosował odpowiednie propozycje dla obligatoriuszy spółki, którzy otrzymają udziały w nowym przedsiębiorstwie. Posiadacze obligacji, w przypadku bankructwa, mają bowiem pierwszeństwo w podziale majątku przez zwykłymi akcjonariuszami. Do soboty, godz. 17 czasu amerykańskiego wierzyciele mają dać odpowiedź.

- _ Jeśli obligatoriusze przyjmą propozycję będzie to oznaczać przedwczesne bankructwo General Motors _ - powiedziała Shelly Lombard, analityk Gimme Credit LLC, cytowana przez Bloomberga.

Wcześniej także trwały negocjacje z wierzycielami, ale do wczoraj jedynie 15 proc. z nich zgodziło się na zaproponowane warunki. Stąd nowa propozycja.

Bankructwo General Motors. Zobacz komentarze na Bloomberg TV:

Osoba z administracji Baracka Obamy powiedziała agencji, że cały proces bankructwa potrwa od 60 do 90 dni. I nie będzie darmowy - Departament Skarbu na przeprowadzenie operacji wyda 50 mld dolarów.

Amerykanie zdają się już pogodzeni z _ miękkim lądowaniem _ General Motors. Indeksy wzrosły wczoraj, S&P zyskał 1,54 proc. a Dow Jones 1,25 procent. Akcje koncernu spadły natomiast o 2,6 procent.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)