Notowania

finanse
19.11.2018 12:40

Generali CEE Holding złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia Union Investment TFI

Warszawa, 19.11.2018 (ISBnews) - Generali CEE Holding B.V. złożył wniosek do Urzędu Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, podał UOKiK. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zgłaszana koncentracja będzie skutkować przejęciem przez Generali CEE Holding B.V. z siedzibą w Amsterdamie, Holandia, wyłącznej kontroli nad Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie" - czytamy w komunikacie. 

Wniosek wpłynął 13 listopada, sprawa jest w toku.

Generali CEE Holding B.V. jest spółką należącą do grupy spółek kontrolowanych przez Assicurazioni Generali S..p.A. (Grupa Generali). Działalność Grupy Generali obejmuje ubezpieczenia osobowe, ubezpieczenia majątkowe, fundusze emerytalne oraz zarządzanie aktywami. Grupa Generali obecna jest w wielu krajach na świecie, w tym we Włoszech, Niemczech, Francji, a także w Europie Wschodniej, Azji lub Ameryce Łacińskiej.

Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. jest spółką należącą do grupy kapitałowej DZ Bank. Działalność Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. jest skupiona głównie w Polsce i obejmuje zarządzanie funduszami inwestycyjnymi jak również dostarczanie usług doradztwa inwestycyjnego oraz zarządzania aktywami.

 

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz