Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Giełda sposobem na oszczędzanie. Zobacz jak

0
Podziel się

Długoterminowe inwestycje na giełdzie mimo kryzysu są dobrym sposobem oszczędzania - mówią ludzie z GPW.

Giełda sposobem na oszczędzanie. Zobacz jak
(Dyjuk/REPORTER)
bDzVxZsR

W Polsce zarejestrowanych jest już 1,5 miliona rachunków maklerskich - informuje warszawska Giełda Papierów Wartościowych. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania.

Jest to jedna z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie, jej inicjatorami w 1929 roku byli przedstawiciele największych europejskich banków. Podczas konferencji w Mediolanie uznali, że w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw należy promować ideę oszczędzania.

Anna Wiśniewska z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych w rozmowie z IAR przekonuje, że długoterminowe inwestycje na giełdzie mimo kryzysu są dobrym sposobem oszczędzania:

bDzVxZsT

-_ Każdy moment i każda kwota jest dobra, by rozpocząć swoja przygodę z giełdą _ - mówi Wiśniewska. - _ W Polsce jest około półtora miliona rachunków maklerskich, z których 30 procent jest aktywnych. Wielu Polaków zaczęło oszczędzać z giełdą. To jednak sprawa długoterminowa _- dodaje.

Anna Wiśniewska dodaje, że Giełda Papierów Wartościowych organizuje serię szkoleń dla początkujących inwestorów indywidualnych. W tym roku do tej pory na rynku podstawowym giełdy zadebiutowało 36 spółek.

O inwestowaniu na giełdzie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t124008.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/gpw;amerykanie;zdecyduja;czy;beda;zyski,175,0,955055.html) GPW: Amerykanie zdecydują, czy będą zyski W tym tygodniu inwestorzy giełdowi z dużą uwagą będą nasłuchiwać wieści z amerykańskiej gospodarki. To jak wygląda sytuacja na tamtejszym rynku pracy będzie mieć decydujący wpływ, czy ubiegłotygodniowe pokaźne wzrosty na rynkach akcji będą kontynuowane.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/gpw;hossa;powrocila;na;rynek;trzeba;byc;jednak;ostroznym,126,0,954238.html) GPW: Hossa powróciła na rynek. Trzeba być jednak ostrożnym Inwestorzy z zapałem zabrali się do kupowania akcji po szczycie w Brukseli. To jednak nie koniec problemów strefy euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t78819.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/unikalne;narzedzia;i;profesjonalne;analizy,77,0,941645.html) Nowa giełda: Unikalne narzędzia i profesjonalne analizy Money.pl przedstawia nową odsłonę serwisu giełdowego.
bDzVxZsZ
bDzVxZtu
oszczędzanie
giełda
KOMENTARZE
(0)