Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Giełdowe spółki bez kontraktu na metro

0
Podziel się

Żadna z giełdowych spółek nie została wybrana w przetargu na budowę centralnego odcinka drugiej linii warszawskiego metra. Zwyciężyło konsorcjum włosko-turecko-polskie, które zaoferowało najniższą cenę, tj. 4,1 mld zł brutto.

Giełdowe spółki bez kontraktu na metro
(PAP/ Radek Pietruszka)
bEiDcErp

Żadna z giełdowych spółek nie została wybrana w przetargu na budowę centralnego odcinka drugiej linii warszawskiego metra. Zwyciężyło konsorcjum włosko-turecko-polskie, które zaoferowało najniższą cenę, tj. 4,1 mld zł brutto - poinformowało Metro Warszawskie.

Liderem zwycięskiego konsorcjum jest włoska firma Astaldi. W składzie konsorcjum jest też turecka firma Gulermak Agir Sanayi Insaat e Taahhut oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

O budowę metra starały się też konsorcja, w skład których wchodziły między innymi giełdowe PBG, Hydrobudowa Polska, Pol- Aqua, Mostostal Warszawa i Trakcja Polska.

bEiDcErr

Zakończenie postępowania było możliwe dzięki zwiększeniu przez Radę Warszawy kwoty dofinansowania budowy metra.

Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy warszawskiego metra powiedział w środę PAP, że miasto zdecydowało się zwiększyć finansowanie budowy metra o 582,1 mln zł.

_ Teraz konsorcja, które brały udział w przetargu mają dziesięć dni na wniesienie ewentualnych protestów do postępowania. Dopiero po wyczerpaniu tej drogi prawnej będziemy mogli przystąpić do rozmów z oferentem dotyczącym szczegółów umowy _ - powiedział rzecznik, zapytany kiedy można się spodziewać podpisania umowy.

_ W tym przetargu cena była jedynym kryterium _ - dodał.

bEiDcErx
bEiDcErS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)