Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Giełdy w Azji. Słabe dane o eksporcie Chin nie dają spać inwestorom

0
Podziel się:

Słabe dane o eksporcie Chin dały najniższe tygodniowe kursy w Japonii i pierwszą sesję spadkową w Szanghaju od ponad tygodnia.

Giełdy w Azji. Słabe dane o eksporcie Chin nie dają spać inwestorom
(ChinaFotoPress)

Azjatyckie akcje przerywają serię wzrostów. Słabe dane o eksporcie Chin dały najniższe tygodniowe kursy w Japonii i pierwszą sesję spadkową w Szanghaju od ponad tygodnia.

Japoński Nikkei 225 spadł do najniższych poziomów od tygodnia. Umocnienie jena osłabia nastroje rynkowe i wywiera ciśnienie na akcje eksporterów. Akcje Kawasaki spadły o prawie 6 proc., Mitsubishi o ponad 5 proc.

Spadki tłumaczy się obawami o dalsze negatywne tendencje w chińskiej gospodarce, które potwierdziły wtorkowe dane o handlu zagranicznym. Spadek eksportu o aż 25 proc. dał rynkom wiele do myślenia, przy okazji obniżając ceny ropy.

Indeks Nikkei 225 zakończył dzień spadkiem 0,8-procentowym na poziomie 16642,20 pkt., najniżej od 1 marca.

Akcje w Chinach spadły o ponad 1 proc., choć w ciągu dnia było dużo gorzej. Przerwały tym samym serię sześciu sesji w górę. W dół poszły akcje spółek surowcowych, co dało sygnał do realizacji zysków w sytuacji kiedy gospodarka wykazuje oznaki zapadnięcia w letarg.

Indeks CSI300 spadł o 1,2 proc. do poziomu 3071,91 pkt., a Shanghai Composite Index o 1,3 proc. do 2862,56 pkt., odnotowując pierwsze straty od siedmiu sesji.

Wszystkie sektory za wyjątkiem banków zanotowały spadki, w ślad za złymi danymi o handlu zagranicznym w lutym. Indeks spółek surowcowych stracił 5,3 proc., a energetycznych 3,6 proc.

Notowania w Azji

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)