Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gobarto kupiło 100% udziałów spółki Jama za 12 mln zł

0
Podziel się
Gobarto kupiło 100% udziałów spółki Jama za 12 mln zł
bDBuoZFh

Gobarto przejęło 100% udziałów w spółce Jama od Marka Piotra Piekaja za 12 mln zł, podała spółka.

"Cena bazowa za udziały wynosi 12 mln zł. Kwota ceny z tytułu nabycia udziałów płatna w dniu dzisiejszym wyniosła 9,5 mln zł i stanowi sumę kwoty 7,5 mln zł oraz wartości gotówki w Jama, tj. kwoty 2 mln zł. Całkowita cena za udziały podlega korekcie, w oparciu o bilans zamknięcia, o wartości wskazane w umowie, tj. o kwotę 4,5 mln zł, na co składa się kwota zatrzymana wypłacana zgodnie postanowieniami umowy zawartej pomiędzy spółką a sprzedającym w dniu 27 kwietnia 2017 r. oraz o inne wartości określone w umowie (tj. stan gotówki i wysokość kapitału obrotowego netto)- czytamy w komunikacie.

"Jednocześnie spółka i sprzedający zawarli aneks do warunkowej zobowiązującej umowy sprzedaży udziałów, przewidujący m.in. zabezpieczenie płatności kwoty zatrzymanej, poprzez poddanie się emitenta egzekucji w trybie art. 777 § 1 pkt 5 Kodeksu postępowania cywilnego do dnia doręczenia sprzedającemu gwarancji bankowej, co powinno nastąpić nie później niż do 31 grudnia 2017 r"

bDBuoZFj

Nabycie spółki Jama wpisuje się strategię działania na lata 2015-2019, bowiem poprzez przejęcie emitent rozszerzy zasięg działania terytorialnego segmentu dystrybucyjnego, dodano.

Gobarto (dawniej Polski Koncern Mięsny Duda) to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy ok. 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec. Spółka jest notowana na GPW od 2002 r. Należy do grupy kapitałowej Cedrob.

bDBuoZFK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(0)