Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW przeprowadzi konsultacje z uczestnikami rynku

0
Podziel się:

Giełda chce zmienić tzw. Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW.

GPW przeprowadzi konsultacje z uczestnikami rynku
(Adam Guz/REPORTER)

GPW rozpoczyna, planowane do końca lutego przyszłego roku, konsultacje projektu zmian Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW. Zmiany mają uwzględniać m.in. kwestie istotne dla corporate governance w Unii Europejskiej.

Konsultacje skierowane są do uczestników rynku kapitałowego, m.in. instytucji, organizacji, spółek, ekspertów i przedstawicieli nauki.

_ - Chcielibyśmy, aby ostateczna wersja Dobrych Praktyk podnosiła jakość naszego rynku, ale jednocześnie była zgodna z jego oczekiwaniami, dlatego też zwracamy się do wszystkich zainteresowanych o udział w konsultacjach _ – powiedział Paweł Tamborski, prezes GPW.

Zmiany w projekcie tzw. dobrych praktyk dotyczą m.in. złagodzenia wymagań w zakresie organizacji elektronicznego WZ, ograniczenia wymogu prowadzenia angielskiej wersji strony internetowej do największych spółek, rozszerzenia zakresu informacji publikowanych na stronie internetowej emitenta, sformułowania nowych zasad dotyczących zadań i zakresu odpowiedzialności zarządów spółek, zwiększenia nacisku na rolę rady nadzorczej jako organu nadzorującego, rozbudowania zasad dotyczących kwestii istotnych dla akcjonariuszy (np. pytania zadawane przez akcjonariuszy, przerwy w obradach), zwrócenia większej uwagi na kwestie różnorodności zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych.

Projekt zmian _ Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW _ jest dostępny na stronie www.corp-gov.gpw.pl.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)