Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW chce do końca 2013 opracować strategię dla spółki

0
Podziel się:

Dokument ma być gotowy do końca roku.

GPW chce do końca 2013 opracować strategię dla spółki
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

GPW w Warszawie pracuje nad opracowaniem strategii dla spółki. Dokument ma być gotowy do końca roku - poinformował dziennikarzy prezes GPW, Adam Maciejewski. Dodał, że spółka wkrótce przedstawi decyzje dotyczące uruchomienia rynku rolno-spożywczego, indeksów WIG 5 I WIG 30 oraz współpracy z CEESEG.

_ - Po zamknięciu projektu UTP koncentrujemy się na działaniach strategicznych. Pracujemy nad strategią dla spółki, która będzie szła w kierunku umiędzynarodowienia biznesu oraz większej elastyczności _ - powiedział Maciejewski.

_ - Strategia powinna być wypracowana do końca tego roku _ - dodał. Maciejewski poinformował, że GPW jest również zaangażowana w budowanie strategii dla całego rynku kapitałowego, której celem jest zwiększenie jego wiarygodności oraz umiędzynarodowienie.

Prezes podał, że GPW myśli o uruchomieniu rynku rolno-spożywczego._ - Czekamy na wyniki zaawansowanych analiz w tej sprawie. Decyzję o tym czy w ogóle, a jeśli tak, to w jakiej formule ruszy ten rynek, podejmiemy jesienią _ - powiedział.

GPW pracuje również nad swoją propozycją dotyczącą kierunku reformy emerytalnej, która będzie uwzględniała interesy rynku kapitałowego._ - Mogę powiedzieć jedynie, że nasze pomysły idą w kierunku zliberalizowania polityki inwestycyjnej funduszy. Będziemy także proponowali bardzo silne wzmocnienie III filaru. Naszą propozycję przedstawimy w II połowie sierpnia _ - powiedział Maciejewski.

Prezes poinformował, że wkrótce Giełda przedstawi wyniki swoich analiz i decyzję odnośnie utworzenia indeksów WIG 5 i WIG 30. GPW szykuje również rozwiązanie, które ma zwiększyć zainteresowanie instrumentami pochodnymi.
_ - Wyniki analiz zaprezentujemy na dniach. Chcemy, by koszty działania były dla inwestora niższe. Do tej pory instrumenty pochodne nie znajdowały się w centrum zainteresowania giełdy, teraz to się zmienia _ - podał prezes.

Maciejewski poinformował, że GPW nadal prowadzi rozmowy z CEESEG na temat współpracy._ - Niebawem będziemy mieli konkretne rozwiązania i powiemy, czy projekt będzie realizowany, a jeśli tak, to w jakiej formie _ - powiedział, nie chciał jednak podać szczegółów._ _

_ - To cały czas jest kwestia otwarta, nie realizujemy konkretnego scenariusza _ - dodał. CEESEG to grupa składająca się z giełd w Wiedniu, Budapeszcie, Ljubljanie i Pradze.

W środę GPW opublikowała wyniki za II kwartał. Zysk netto wyniósł wówczas 17 mln zł (spadek o 36,5 procent rok do roku), zysk operacyjny 20,7 mln zł (spadek o 34,1 procent rok do roku), a przychody ze sprzedaży 64,6 mln zł (spadek o 7,9 procent rok do roku).

_ - Nabycie TGE wprowadziło do naszych wyników sezonowość, a efekt wzmocniło wygaśnięcie wsparcia dla produkcji energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji. Ponadto w II kwartale rozpoczęliśmy amortyzację systemu UTP - wynosi ona ok. 4,2 mln zł kwartalnie _ - powiedział Mirosław Szczepański, członek zarządu giełdy. W całym I półroczu zysk netto GPW wyniósł 59 mln zł, zysk operacyjny 63,7 mln zł, a przychody 143,9 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)