Notowania

akcje
14.11.2008 10:04

GPW: Indeksy powoli odrabiają straty

Na rynku akcji przeważają kupujący. WIG20 rozpoczął sesję z ponad 3-proc. wzrostem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Wczorajsza dobra sesja w USA pozytywnie została odebrana przez inwestorów z Europy. Notowania na GPW przyniosły, więc odreagowanie spadków z ostatnich kilku dni. Do całkowitego odrobienie strat jeszcze daleko, ale cała sesja zapowiada się raczej pozytywnie.

KGHM przedstawił dzisiaj wyniki finansowe, które okazały się nieco lepsze od oczekiwań. Jednostkowy zysk netto miedzowego koncernu w trzecim kwartale 2008 roku spadł do 718,11 mln zł z 1,15 mld zł w trzecim kwartale 2007 roku i był powyżej konsensusu na poziomie 596 mln zł.

Oczekiwania analityków co do zysku netto spółki w trzecim kwartale wahały się w przedziale od 435 mln zł do 655 mln zł. Akcje KGHM-u przed godziną 10:00 zyskiwały ponad 6,7 proc.

Z indeksu WIG20 na czoło peletony wybijają się akcje banków (oprócz Getinu), a także TVN-u i Polimeksu-Mostostal. Po południu do spadającego Getin-u dołączyły akcje spółek paliwowych i PGNiG. Pomimo całkiem dobrych notowań na innych parkietach w Warszawie popyt zaczyna słabnąć. Kiepskie otwarcie w USA może negatywnie odbić się na notowaniach polskich spółek.

W Europie również przeważa zielony kolor. Jedynie giełda w Finlandii notuje jeszcze spadek głównego indeksu. Najwięcej zyskują jednak inne kraje wschodzące.

Tagi: akcje, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz