Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grodno planuje debiut w październiku

Spółka przenosi się z NewConnect na rynek regulowany GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grodno)

Pierwszy dzień notowań akcji Grodna na rynku regulowanym GPW, po przeniesieniu z NewConnect, planowany jest na 9 października.

- Przeniesienie notowań na rynek regulowany GPW w Warszawie to realizacja kolejnego celu strategicznego spółki. Doświadczenia na NewConnect utwierdziły nas w przekonaniu, że to właściwy model rozwoju dla Grodna. Naszym celem na najbliższe lata jest znalezienie się w ścisłej czołówce największych firm w branży - powiedział prezes Grodna Andrzej Jurczak, cytowany w komunikacie.

Spółka podtrzymuje plany dalszego rozwoju firmy poprzez rozbudowę sieci dystrybucji, rozszerzanie asortymentu, rozwój nowych kanałów dystrybucji oraz optymalizację i rozwój procesów zarządzania w obszarach logistyki i sprzedaży.

- Dzięki konsekwencji w realizacji strategii rozwoju umacniamy naszą pozycję na rynku. Dalej pracujemy nad zwiększaniem zysków do 9,7 mln zł w roku obrotowym 2015/2016 oraz wzrostem sprzedaży o 23 proc. - powiedział Jurczak.

Notowania tygodniowe akcji Grodna

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła 23 września br. prospekt Grodna związany z przeniesieniem notowań na rynek regulowany GPW bez nowej emisji akcji.

Grodno S.A. jest jednym z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działających na rynku polskim. Od 2011 r. spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: grodno sa-plgrodn00015-grodno, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz