Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Azoty i ZPC Otmuchów otrzymały nowe rekomendacje

0
Podziel się

Analitycy PKO BP wycenili akcje obu spółek.

Grupa Azoty i ZPC Otmuchów otrzymały nowe rekomendacje
(peepo/iStockphoto)
bEqtyYkB

DM PKO BP w raporcie z 16 grudnia podwyższył rekomendację dla ZPC Otmuchów do kupuj z trzymaj, wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 11,33 zł.

Raport wydano przy kursie 10,10 zł. W poniedziałek na zamknięciu sesji kurs wyniósł 9,91 zł.

_ - Rok 2013 był jednym z trudniejszych dla Otmuchowa ze względu na osłabienie popytu konsumpcyjnego oraz zmiany struktury rynku handlu detalicznego. Przyszły rok nie będzie także należał do łatwych, ale nadzieję na poprawę wyników dają zaplanowane działania restrukturyzacyjne. W związku z powyższym zalecamy kupno akcji Otmuchowa _ - napisali analitycy.

bEqtyYkD

DM PKO BP zaleca sprzedaż akcji Grupy Azoty

W raporcie z 17 grudnia analitycy rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Grupy Azoty od zalecenia _ sprzedaj , ustalając cenę docelową akcji spółki na 61,45 zł. Raport wydano przy kursie 66,94 zł. W piątek kilka minut po otwarciu sesji za akcje firmy płacono 62,4 zł. _

_ - Po zakończeniu procesu konsolidacji obecnie grupa stoi przed wyzwaniem w postaci integracji posiadanych aktywów. Uwzględniając pogorszenie koniunktury na rynku nawozów oraz wysoką wycenę zalecamy jednak sprzedaż akcji spółki _ - napisali analitycy.

bEqtyYle
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)