Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Impel rozpoczęła świadczenie usług informatycznych

0
Podziel się

Spółka zamierza skoncentrować się na usługach programistycznych, audytach IT oraz szeroko pojętym outsourcingu systemów IT.

Grupa Impel rozpoczęła świadczenie usług informatycznych
bEgSYVhh

Grupa Impel rozpoczęła świadczenie usług informatycznych dla klientów spoza grupy. Usługi będą realizowane przez Impel IT. Spółka zamierza skoncentrować się na usługach programistycznych, audytach IT oraz szeroko pojętym outsourcingu systemów IT.

_ - Usługi IT stanowią dziś jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi outsourcingu w Polsce. Wartość tego rynku szacuje się dziś na 25 mld złotych. Jest to ogromny potencjał, który zamierzamy wykorzystać _ - powiedział Wojciech Knapik, prezes Impel IT.
_ _

_ - Do tej pory realizowaliśmy kompleksowe usługi informatyczne łącznie dla 40 spółek z Grupy Impel m.in. z branży ochrony, usług porządkowo-czystościowych, pralnictwa i rentalu, pracy czasowej, kadr i płac. Specjalistyczne doświadczenie, które nabyliśmy będzie z pewnością przydatne podczas obsługi klientów zewnętrznych. Mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć silną pozycję na rynku IT _ - dodał.

bEgSYVhj

Impel IT świadczy aktualnie ponad 50 usług informatycznych. Spółka zapewnia utrzymanie dla 100 serwerów na terenie całej Polski w tym: serwerów SAP, serwerów poczty i systemów Microsoft oraz Novell. Hostuje ponad 3 tys. skrzynek poczty korporacyjnej, a także kompleksowo obsługuje informatyczne systemy dziedzinowe. Świadczy serwis sprzętowy i aplikacyjny dla blisko 2,5 tys. komputerów w ponad 140 lokalizacjach. Impel IT jest autorem aplikacji e-Kartoteka umożliwiającej bezpieczne i szybkie przetwarzanie akt osobowych pracowników w formie elektronicznego archiwum przez internet.

Impel IT rozpoczął swoją działalność w 2004 r. Zatrudnia 80 specjalistów, w tym programistów, administratorów, project managerów, serwisantów i pracowników wsparcia technicznego.

bEgSYVhK
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)