Notowania

kęty
02.07.2010 15:03

Grupa Kęty dostała kredyt na 100 mln złotych

Grupa Kęty zaciągnęła kredyt w Fortis Bank Polska w wysokości 100 mln złotych. Ma on zostać przeznaczony na refinansowanie wcześniejszych kredytów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa Kęty zaciągnęła kredyt w Fortis Bank Polska w wysokości 100 mln złotych. Ma on zostać przeznaczony na refinansowanie wcześniejszych kredytów.
_ _

_ Spółka zawarła umowę o kredyt nieodnawialny z Bankiem Fortis Bank Polska w wysokości 100 mln zł. Oprocentowanie kredytu oparte jest o stawkę WIBOR powiększone o marżę banku. Kredyt udzielony jest na okres do 28.06.2013 roku i będzie spłacany w ratach kwartalnych. Zabezpieczenie kredytu będzie stanowić poręczenie według prawa cywilnego spółek zależnych do łącznej kwoty 75 mln zł, zastaw rejestrowy na akcjach Aluprof oraz hipoteka kaucyjna łączna na nieruchomościach kredytobiorcy oraz jego spółki zależnej _ - czytamy w komunikacie.
_ _

_ Kredyt będzie przeznaczony na zrefinansowanie kredytu inwestycyjnego udzielonego w 2006 roku przez konsorcjum banków Pekao SA i PKO BP _ - podano również.

Grupa Kęty miała 15,01 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 2,78 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 250,89 mln zł wobec 249,62 mln zł rok wcześniej.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: kęty, kty, fts, peo, pko, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz