Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Koelner chce przeznaczyć w tym roku na inwestycje ok. 30 mln zł

0
Podziel się:

Nakłady inwestycyjne Grupy Koelner mają wynieść w tym roku około 30 mln złotych.

Grupa Koelner chce przeznaczyć w tym roku na inwestycje ok. 30 mln zł
(Wawok/REPORTER)

Nakłady inwestycyjne Grupy Koelner mają wynieść w tym roku około 30 mln zł - podała spółka w sprawozdaniu zarządu do raportu półrocznego. Wcześniej Koelner informował, że tegoroczny CAPEX sięgnie od 45 mln zł do 60 mln zł.

_ - W roku 2012 w Grupie Kapitałowej Koelner planowane są nakłady inwestycyjne w wysokości ok. 30 mln zł. Dotyczyć one będą przede wszystkim nakładów w park maszynowy oraz w infrastrukturę, jak również obszaru działalności badawczo-rozwojowej. Inwestycje finansowane są ze środków własnych oraz z wykorzystaniem leasingu _ - poinformowano.

Wcześniej przedstawiciele spółki informowali, że CAPEX w 2012 roku wyniesie między 45 mln zł a 65 mln zł w zależności od sytuacji rynkowej. Około 30 mln zł miały pochłonąć inwestycje w zakładzie w Łańcucie, a blisko 12 mln zł firma chciała przeznaczyć na badania i rozwój. Grupa nie wykluczała również, że może w tym roku przeznaczyć ok. 4 mln USD na pierwszy etap inwestycji na Bliskim Wschodzie.

Po I połowie 2012 r. grupa zaraportowała 12,8 mln zł zysku netto, 23,7 mln zł zysku operacyjnego oraz 333,6 mln zł przychodów.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)