Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotos
16.08.2005 14:25

Grupa Lotos po II kwartale podtrzymuje prognozy

Grupa Lotos SA, po wynikach za drugi kwartał, podtrzymała całoroczną prognozę zakładającą osiągnięcie 403,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 8,4 mld zł przychodów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa Lotos SA, po wynikach za drugi kwartał, podtrzymała całoroczną prognozę zakładającą osiągnięcie 403,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 8,4 mld zł przychodów - poinformował prezes spółki Paweł Olechnowicz.

"Nie ma zagrożeń w realizacji prognozy. Wyniki w drugim kwartale były dobre, lepsze niż zakładaliśmy i dobrze rokują one na drugie półrocze" - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej Olechnowicz.

Skonsolidowany zysk netto Lotosu wzrósł w II kw. tego roku do 88,7 mln zł z 56,1 mln w tym samym okresie zeszłego rok, co oznacza wzrost wyniku o 57,8 proc.

Olechnowicz poinformował, że w wynikach za II kwartał ujęte zostały wpływy ze sprzedaży udziałów w Naftoporcie, które wyniosły około 34 mln zł i akcji Ciechu, szacowane na 6 mln zł.

"Wynik ze sprzedaży udziałów w Naftoporcie to 16 mln zł, a akcji Ciechu około 6 mln zł" - powiedział wiceprezes Grupy Lotos Wojciech Kowalczyk.

14 kwietnia Grupa Lotos, PKN Orlen oraz J&S sprzedały należącemu do Skarbu Państwa Przedsiębiorstwu Eksploatacji Rurociągów Naftowych Przyjaźń (PERN) część posiadanych udziałów Naftoport sp. z o.o. Lotos zbył 13 z 20 posiadanych udziałów spółki, nie podał jednak wartości transakcji.

Zysk operacyjny Lotosu wzrósł o 37,7 proc., do 114,2 mln zł z 82,9 mln zł przed rokiem.

Po dwóch kwartałach zysk netto grupy wyniósł 141,3 mln zł, zysk operacyjny 198,6 mln zł, a przychody 3,63 mld zł.

Tagi: lotos, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz