Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hawe coraz bliżej budowy sieci na Ursynowie

0
Podziel się

Hawe podpisało list intencyjny z Urzędem Dzielnicy Ursynów na budowę sieci FTTH na Ursynowie - poinformował na konferencji Krzysztof Witoń, prezes Hawe.

Hawe coraz bliżej budowy sieci na Ursynowie
(HAWE S.A.)
bErjsIwR

Hawe podpisało list intencyjny z Urzędem Dzielnicy Ursynów na budowę sieci FTTH na Ursynowie - poinformował na konferencji Krzysztof Witoń, prezes Hawe. Spółka chce zainstalować 5.000 linii, a koszt jednej to 600-800 złotych.

_ - Podpisaliśmy dzisiaj list intencyjny z Urzędem Dzielnicy Ursynów w sprawie budowy sieci FTTH _ - powiedział Witoń._ - Partnerem technologicznym projektu będzie Huawei, a Hawe wykorzysta istniejącą już infrastrukturę teletechniczną należąca do Orange _ - dodał.

Witoń poinformował, że wkrótce rozpocznie się badanie zainteresowania projektem wśród mieszkańców i firm branżowych._ - Inwestycja będzie początkowo w całości sfinansowana przez Hawe ze środków własnych. Następnie włączy się nasz partner technologiczny _- powiedział.

bErjsIwT

Obecny na konferencji burmistrz Dzielnicy Ursynów Piotr Guział poinformował, że decyzja o doprowadzeniu sieci do budynków należy do kilkudziesięciu spółdzielni mieszkaniowych._ - Przeprowadziliśmy sygnalne, nieoficjalne rozmowy z zarządami spółdzielni i oceniam je jako dobre _ - powiedział Guział.

Hawe ocenia, że na Ursynowie może zostać zainstalowanych ok. 5.000 linii, a koszt jednej to ok. 600-800 zł._ - Zakładamy, że na Ursynowie zainstalujemy ok. 5.000 linii, a koszt jednej wyniesie ok. 600-800 zł _ - powiedział Witoń._ - Do końca roku chcemy zakończyć konsultacje i uzgodnienia. Liczymy, że prace nad realizacją projektu zakończą się w 2014 r. _ - dodał.

W strategii na lata 2013-2017 Hawe podało, że w roku 2017 chce mieć 0,7 mln linii w technologii FTTH, a cel dziesięcioletni to 1,2 mln linii w tej technologii. Sieć FTTH (Fiber To The Home) to sieć w której światłowód doprowadzony jest bezpośrednio do mieszkania, domu jednorodzinnego, czy biura.

bErjsIxu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)