Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hawe
29.06.2011 18:55

Hawe może przeznaczyć do 50 mln zł na skup własnych akcji

Walne Zgromadzenie Hawe upoważniło zarząd do przeprowadzenia skupu akcji własnych. Spółka może przeznaczyć na buy-back do 50 mln zł i wykorzystać skupione walory na przejęcia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Walne Zgromadzenie Hawe upoważniło zarząd do przeprowadzenia skupu akcji własnych. Spółka może przeznaczyć na buy-back do 50 mln zł i wykorzystać skupione walory na przejęcia.

_ Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Hawe podjęto uchwałę w sprawie nabycia akcji własnych. Zgodnie z uchwałą, nabyte przez spółkę akcje własne mogą zostać przeznaczone m.in. na finansowanie transakcji przejmowania innych podmiotów z rynku _ - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z uchwałą minimalna cena nabycia została ustalona na poziomie jeden złoty, natomiast maksymalna cena nabycia na poziomie piętnastu złotych za jedną akcję. Spółka ma zamiar przeznaczyć na ten cel kwotę do pięćdziesięciu milionów złotych, obejmującą, oprócz ceny akcji własnych, także koszty ich nabycia. Przyjęta uchwała daje możliwość skupu nie większej niż dziesięć procent ogólnej liczby akcji Hawe. Spółka ma prawo do nabywania akcji własnych w okresie nie dłuższym niż do dnia 30 czerwca 2014 roku.

_ - Dysponujemy wystarczającą nadwyżką finansową umożliwiającą nam akwizycje. Chcielibyśmy je finansować również naszymi akcjami skupionymi z rynku. Rozważamy różne scenariusze, tak, aby aktywnie uczestniczyć w konsolidującym się rynku telekomunikacyjnym. W tym zakresie przewidujemy inne formy współpracy - strategiczne joint – venture z podmiotami zagranicznymi _ – powiedział prezes Jerzy Karney

W zeszłym tygodniu media informowały, że Hawe, które było zainteresowane przejęciem Telefonii Dialog, wycofało się z przetargu.

Spółka Hawe, działająca w branży budowlanej i telekomunikacyjnej, miała 37,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 6,15 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w 2010 roku spółka miała 0,33 mln zł straty netto wobec 0,79 mln zł straty rok wcześniej.

Tagi: hawe, hwe, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz