Notowania

mtl
05.12.2013 08:33

Hawe wniesie do Mediatela spółkę Hawe Telekom

Wartość transakcji to około 527 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(temis/iStockphoto)

Hawe wniesie do Mediatela spółkę Hawe Telekom, której wartość jest szacowana na 527 mln zł, obejmując w zamian nowe akcje Mediatela. Spółka będzie musiała skupić pozostałe w obrocie akcje Mediatela i potem sprzeda pewien mały pakiet jego akcji strategicznemu partnerowi dla projektu FTTH - poinformował Krzysztof Witoń, prezes Hawe.
Aktualizacja 8:50

Hawe podało, że w zamian za aport obejmie akcje serii M wyemitowane dla niej przez Mediatela. Cena emisyjna, po której spółka obejmie akcje nowej emisji, wyniesie 0,50 zł za jedną akcję.

W efekcie Hawe zwiększy swój udział w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu Mediatela z około 66 proc. do blisko 100 proc. Zgodnie z przepisami, Hawe będzie musiało ogłosić wezwanie na pozostałe akcje Mediatela. Intencją Hawe jest jednak pozostawienie akcji Mediatela na giełdzie.

_ - Mediatel pozostanie spółką publiczną notowaną na GPW. Z powodów technicznych będziemy musieli najpierw skupić pozostałe akcje tej spółki, bo nasz udział wzrośnie z około 66 do prawie 100 proc. Chcemy sprzedać jak najmniejszy pakiet akcji Mediatela - tyle, żeby uzyskać wymagany freefloat. Jedyny problem z tym związany, to fakt że notujemy duże zainteresowanie i to większymi pakietami. Z pewnością chcemy też, przez sprzedaż akcji Mediatela, pozyskać dla projektu FTTH przynajmniej jednego długoterminowego, strategicznego partnera - branżowego lub finansowego. Zatrzymamy natomiast z pewnością kontrolę nad Mediatelem i udział znacznie przewyższający 66 procent _ - poinformował Krzysztof Witoń, prezes Hawe._ _

_ - Chcemy wszystkich transakcji (od wniesienia Hawe Telekom, przez skupienie reszty akcji Mediatela, po sprzedaż pakietu jego akcji) dokonać jak najszybciej to będzie możliwe. Natomiast w tym momencie, oczywiście nie mogę nic powiedzieć o wycenie - również ze względu na to, że rozmowy się toczą _ - dodał prezes.

Mediatel ma służyć grupie jako platforma dla finansowania i realizacji projektu budowy sieci FTTH (Fiber to the Home)._ _

_ - Z punktu widzenia grupy, Hawe nie traci żadnych aktywów. Hawe Telekom wejdzie w skład Mediatela, którego będziemy kontrolować. Szereg procesów biznesowych będzie podlegało synergii wynikającej z kumulacji procesów biznesowych w jednym podmiocie _ - powiedział Witoń._ _

_ - Rozmawiamy o finansowaniu projektu FTTH, ale środki ze sprzedaży tego - małego - pakietu akcji Mediatela to tylko jego część. W tej chwili rozmowy o pozyskaniu innych źródeł finansowania są bardzo zaawansowane _ - dodał prezes.

Witoń poinformował, że potrzeby inwestycyjne Mediatela i Hawe Telekom w 2014 r., związane z obecną działalnością tych spółek mogą wynieść kilkanaście mln zł._ _

_ - Potrzeby związane z realizacją projektu FTTH w przyszłym roku zależą od tempa rozwoju tego projektu _ - powiedział prezes Hawe.

W czerwcu tego roku Hawe przedstawiło strategię, która zakłada m.in. że będzie ono największym w Polsce otwartym operatorem infrastruktury światłowodowej. Strategia Hawe zakłada, że do 2017 r. spółka zbuduje i będzie zarządzała 700 tys. linii w technologii FTTH. Planuje udostępniać swoją sieć wszystkim zainteresowanym firmom.

Tagi: mtl, hwe, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz