Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hiszpańska spółka wciąż zainteresowana przejęciem Hydrobudowy

0
Podziel się:

Hiszpańska firma budowlana Obrascon Huarte Lain (OHL) jest chętna, by powrócić do tematu przejęcia od PBG 51 proc. akcji Hydrobudowy i 50,1 proc. Aprivii.

Hiszpańska spółka wciąż zainteresowana przejęciem Hydrobudowy
(Reporter)
bFeYoAzV

Hiszpańska firma budowlana Obrascon Huarte Lain (OHL) jest chętna, by powrócić do tematu przejęcia od PBG 51 proc. akcji Hydrobudowy i 50,1 proc. Aprivii - podał hiszpański dziennik Cinco Dias, powołując się na wywiad agencji EFE z prezesem OHL, Juanem Miguelem Villarem Mirem. Według gazety, Polska jest dla OHL _ obszarem zainteresowania _.

PBG w połowie września 2010 roku podpisało porozumienie w sprawie sprzedaży spółek Hydrobudowa Polska oraz Aprivia z firmą Obrascón Huarte Lain Construcción Internacional. Hiszpańska grupa miała kupić od PBG 51 proc. akcji Hydrobudowy Polska za 431 mln zł i 50,1 proc. Aprivii za 75 mln złotych.

W połowie maja 2011 roku PBG i OHL zawiesiły negocjacje w sprawie sprzedaży przez PBG na rzecz OHL akcji spółek Hydrobudowa Polska i Aprivia. Obie strony podtrzymywały wtedy zamiar sfinalizowania transakcji i powrotu do negocjacji w sytuacji gdy rynkowa wycena akcji Hydrobudowy powróci do poziomu, na jakim była w momencie, kiedy negocjacje były rozpoczynane.

bFeYoAzX
bFeYoAAy
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)