Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
02.03.2017 11:26

Idea Bank chce wypłacić dywidendę z zysku za 2016 rok

Podziel się
Dodaj komentarz

Idea Bank planuje wypłatę dywidendy z zysku za 2016 rok, ale rekomendację dla akcjonariuszy przedstawi po wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w tej sprawie, poinformował ISBnews prezes Idea Banku Jarosław Augustyniak.

"Chcemy rekomendować wypłatę dywidendy, ale najpierw musimy uzyskać zgodę Komisji Nadzoru Finansowego. Chcielibyśmy, by to było mniej niż 50% zysku, ale czekamy na decyzję KNF, jaką kwotę możemy przeznaczyć na dywidendę" - powiedział Augustyniak w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że bank spełnia podwyższone wymogi kapitałowe. Współczynnik CAR dla Grupy Idea Banku ukształtował się na poziomie 14,4%, a Tier1 na poziomie 12% na koniec 2016 r.

W kwietniu ub. roku akcjonariusze Idea Banku zdecydowali o przeznaczeniu całego zysku za 2015 r. w wysokości 87,15 mln zł na kapitał zapasowy, co oznaczało niewypłacanie dywidendy.

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w Internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach. Idea Bank zadebiutował na rynku głównym GPW w 2015 roku.

Agnieszka Morawiecka

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz