Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Immofinanz wyemituje obligacje za kilkaset milionów euro

0
Podziel się:

Papiery będą zapadały 11 września 2019 roku.

Immofinanz wyemituje obligacje za kilkaset milionów euro
(Tomasz Adamowicz<br>/Dreamstime.com)
bEDxJHsl

Immofinanz wyemituje obligacje o wartości 375 mln euro w drodze przyspieszonej budowy księgi popytu, zamienne na akcje Buwog AG - podał Immofinanz.
Obligacje będą wypłacały kupon roczny z przedziału 0,75-1,5 proc. Cena zamiany obligacji będzie ustalona z premią w wysokości 15-25 proc. powyżej kursu odniesienia.

Ostateczny kupon i cena wymiany zostaną określone w trakcie procesu przyspieszonej budowy księgi popytu, który ma zostać przeprowadzony w czwartek 4 września.

Obligacje będą zapadały 11 września 2019 roku. Przy zamianie obligacji Immofinanz będzie miał prawo do wypłaty gotówki zamiast akcji Buwog.

bEDxJHsn

Wpływy z emisji obligacji zostaną przeznaczone na spłatę obecnych zobowiązań, na aktualne i planowane inwestycje portfelowe, oportunistyczne szanse rozwojowe i/lub ogólne cele korporacyjne.

Współprowadzącymi księgę popytu są BNP Paribas, JP Morgan i Morgan Stanley. Immofinanz chce wprowadzić obligacje do obrotu na rynku giełdy wiedeńskiej.

Immofinanz ma 49-proc. udział w Buwogu i w średnim terminie planuje wyjście z tej inwestycji. Buwog to spółka specjalizująca się w nieruchomościach mieszkalnych wydzielona z grupy Immofinanz.

bEDxJHsO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)