Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Internet Group zamienia dług na długoterminowy

0
Podziel się:

Nadzwyczajne walne zgromadzenia Internet Group zgodziło się na wyemitowanie obligacji o wartości do 19 mln zł, które zostaną objęte przez BRE Bank.

Internet Group zamienia dług na długoterminowy
(Amaxim/Dreamstime)

Nadzwyczajne walne zgromadzenia Internet Group zgodziło się na wyemitowanie obligacji o wartości do 19 mln zł, które zostaną objęte przez BRE Bank.

_ Zgodnie z zapowiedziami, Internet Group zakończył restrukturyzację długu zaciągniętego na zakup spółek z grupy Call Center. Spółka podpisała z BRE Bankiem umowę kredytową oraz umowę o objęciu obligacji. Skutkiem podjętych działań jest zamiana zadłużenia krótkoterminowego na długoterminowe: 7-letni kredyt i 5-letnie obligacje. Korzystnej zmianie uległa także struktura zadłużenia: spadł udział droższych instrumentów finansowych (obligacje) na rzecz tańszych (kredyt) _ - czytamy w informacji prasowej spółki.

Internet Group podpisał 25 listopada z BRE Bankiem umowę kredytową, na kwotę 66 mln zł. Kredyt będzie spłacany w 27 równych kwartalnych ratach od 20 kwietnia 2009 roku do 20 października 2015 roku.

_ Umowa przewiduje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na spłatę aktualnego zadłużenia Internet Group z tytułu istniejącej umowy kredytu oraz częściowe refinansowanie istniejącego finansowania mezzanine _ - czytamy dalej.

W środę podpisana została umowa inwestycyjna pomiędzy Internet Group, Call Center Poland SA (spółka zależna od Internet Group), a BRE Bankiem. Na jej podstawie, BRE Bank obejmie 19 obligacji mezzanine o wartości nominalnej 1 mln zł każda, wyemitowanych przez Internet Group. Pozyskane środki w kwocie 19 mln zł zostaną przeznaczone na wykup ubiegłorocznych obligacji Internet Group, których termin zapadalności przypada na 28 listopada 2008 roku. Tym samym obligacje o krótkim terminie zapadalności zostaną zastąpione przez obligacje 5-letnie. Strony uzgodniły warunki wcześniejszej spłaty obligacji, które będą zawarte w warunkach ich emisji.

W III kw. spółka miała skonsolidowaną stratę netto w wysokości 1,3 mln zł. W rozmowie z agencją ISB prezes Ryszard Wojciechowski informował, że wynik był obciążony kosztami finansowymi w kwocie 1,47 mln zł. Był to efekt obsługi zobowiązań, wynikających m.in. z kosztów przejęć, które miały być finansowe emisją nowych akcji. Emisja nie doszła jednak do skutku z powodu pogorszenia koniunktury na rynku kapitałowym.

Wcześniej Internet Group odwołało prognozy finansowe. Odwołana prognoza zakładała osiągnięcie 13,2 mln zł zysku netto w 2008 r. (wobec 8,88 mln zł w ub. roku), przy wzroście przychodów do 416,12 mln zł (z 248,50 mln zł w 2007 roku). Prezes Wojciechowski deklarował wtedy, że spółka nadal spodziewa się, że w tym roku osiągnie zysk netto.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)