Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

INTROL podzieli się zyskiem. Dywidenda może być wyższa niż przed rokiem

0
Podziel się:

Szef rady nadzorczej spółki zapowiada kolejne przejęcia.

Wiesław Kapral, założyciel Grupy INTROL
Wiesław Kapral, założyciel Grupy INTROL (Introl S.A.)
bEJBnjkR

Introl planuje wypłatę dywidendę za 2014 rok na takim samym poziomie jak w 2013 roku lub wyższym. Spółka liczy na istotny wzrost wyników w 2015 roku i rozmawia o przejęciach - poinformował na konferencji Wiesław Kapral, przewodniczący rady nadzorczej Introlu.

_ - Istotną część zysku za 2014 rok przeznaczymy na dywidendę, decyzja będzie podejmowana w czerwcu, na pewno nie będzie ona mniejsza niż w roku ubiegłym, należy więc spodziewać się stopy dywidendy rzędu 4 proc. lub więcej _ - powiedział Wiesław Kapral. Z zysku za 2013 rok na dywidendę przeznaczono 10,12 mln zł, co na jedną akcję dało 0,38 zł.

Pytany o planowane przejęcia odpowiedział: _ - W tej chwili rozmawiamy z dwoma spółkami. Pierwsza z nich działa w usługach i jeżeli przejęcie nastąpi, to będzie to w tym roku. Jest tematycznie związana z naszą działalnością, ma także dobre wyniki _.

bEJBnjkT

Dodał, że drugie przejęcie miałoby dotyczyć spółki komandytowej co wiązałoby się z jej przekształceniem. Powiedział, że źródłem finansowania ewentualnych przejęć będą raczej kredyty bankowe niżeli emisja akcji, choć nie wyklucza jej w przyszłości.

Kurs akcji spółki INTROL w ostatnich trzech miesiącach

Przychody grupy w 2014 roku wzrosły o 30 proc. r/r do 474 mln zł, a zysk netto wzrósł o 86 proc. do 30 mln zł. Prognoza zakładała osiągnięcie w tym roku 20 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 450 mln zł przychodów.

Kapral wyjaśnił, że mocny wzrost zysku netto wynika z zapisu do tego roku obrotowego korzyści z wyceny znaku towarowego.

bEJBnjkZ

_ - Jest to zysk tylko na papierze, ponieważ pieniądze będą spływać przez najbliższe 10 lat, czyli co roku będziemy mieć około 1,2 mln zł oszczędności podatkowych. Wpłynie to na zwiększenie przypływu pieniędzy _ - powiedział Kapral.

_ - Jesteśmy zadowoleni z uzyskanych w 2014 roku wyników, ale w 2015 roku powinny się one istotnie poprawić. Oczekujemy wzrostu wyników, wzrostu sprzedaży w segmencie dystrybucji i produkcji, ale także spadku w segmencie usług _ - dodał.

Przewodniczący wskazał, że na spadek sprzedaży w 2015 roku wpłynie ogólny przestój na rynku usług, a także zmniejszenie działalności spółki PWP Katowice.

_ - Był to jeden z czynników, które obciążyły nasze wyniki za 2014 rok. Wykryliśmy pewne oszustwa, które miały miejsce w spółce PWP i przyniosły istotną stratę na poziomie ponad 5 mln zł. Obecnie skupiamy się na restrukturyzacji tej firmy, musimy ją oczyścić i wyciągnąć wnioski na przyszłość _ - powiedział.

bEJBnjla

_ - Strata z PWP nie będzie obciążać wyników finansowych spółki w przyszłości, ale zmniejszenie jej działalności może spowodować spadek sprzedaży w segmencie usług _ - dodał.

Kapral wskazał, że grupa wzmogła kontrolę we wszystkich pozostałych spółkach i nie wykryła żadnych nieprawidłowości. Poinformował też, że grupa sprzedała spółkę JCommerce. - T_ ransakcja pozytywnie wpłynie na dalsze wyniki grupy w 2015 roku. Zyskaliśmy pięć razy tyle ile daliśmy _ - powiedział Kapral.

Grupa Introl to holding działający w wielu branżach, dostarczający rozwiązania m.in. w zakresie automatyki, pomiarów przemysłowych i technologii IT głównie dla branży energetycznej, motoryzacyjnej, ochrony środowiska, budownictwa i górnictwa.

bEJBnjlu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)