Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
04.12.2018 11:33

Piekara idzie w ślady Sapkowskiego. The Dust ma list intencyjny z pisarzem

Akcjonariusze notowanego od kwietnia producenta gier komputerowych The Dust w końcu mają powody do zadowolenia. Podpisanie umowy z pisarzem Jackiem Piekarą giełda przyjęła entuzjastycznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Damian KLAMKA/East News)
Postacie Jacka Piekary pójdą w ślady wiedźmina Geralta

aktualizacja 14:46

The Dust podpisał list intencyjny z pisarzem Jackiem Piekarą. To jeden z najpopularniejszych pisarzy literatury fantastycznej w Polsce. Docelowo na podstawie jego książek mają powstać gry - podała spółka.

The Dust ma za sobą pasmo giełdowych niepowodzeń. Od debiutu 16 kwietnia aż do wczoraj właściwie tylko spadała, a debiut też nie był okazały. Delikatnie mówiąc.

No ale umowa z Jackiem Piekarą dała inwestorom do myślenia. Akcje poszły we wtorek w górę o aż 43 proc. Najwyraźniej wizja sukcesu serii Wiedźmin CD Projektu na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego zaraziła też giełdę.

Notowania akcji The Dust

Zobacz też: "Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści" - zwiastun

Jacek Piekara jest autorem między innymi przebojowego Cyklu Inkwizytorskiego, tj. serii powieści o Mordimerze Madderdinie (Inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu), składającej się z jedenastu książek.

- Zamiarem spółki i pana Jacka Piekary jest, aby pan Jacek Piekara przeniósł na spółkę prawa autorskie, umożliwiając emitentowi stworzenie gier, bazujących na ww. książkach. List intencyjny obowiązuje przez okres trzech miesięcy. W tym czasie planowane jest zawarcie między spółką a panem Jackiem Piekarą umowy, która będzie określała szczegółowe zasady współpracy - podała spółka.

Spółka wskazuje też na doświadczenie Piekary, które może być istotne przy produkcji gier.

- Poza dorobkiem literackim Jacek Piekara był członkiem redakcji wydawanego miesięcznika o grach komputerowych "Gambler" oraz pisał do prasy o tematyce gier komputerowych: "Świat Gier Komputerowych", "Click!", "GameRanking" - podano.

The Dust specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne w dwóch modelach: gry reklamowe na zlecenie (tzw. advergaming) oraz gry własne dystrybuowane w modelu F2P (free-to-play). Spółka jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, technologie, gry komputerowe, thd, the dust, Jacek Piekara, książki, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2018

nie_znam_angielskiegoGambler?? Pewnie chcieli nazwać miesiącznik "Gracz", ale znajomości angielskiego nie starczyło.

05-12-2018

DinozaurW latach 90 ukazywało się czasopismo o grach 'Gambler', więc wszystko się zgadza. :)

Rozwiń komentarze (2)