Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piekara idzie w ślady Sapkowskiego. The Dust ma list intencyjny z pisarzem

2
Podziel się

Akcjonariusze notowanego od kwietnia producenta gier komputerowych The Dust w końcu mają powody do zadowolenia. Podpisanie umowy z pisarzem Jackiem Piekarą giełda przyjęła entuzjastycznie.

Postacie Jacka Piekary pójdą w ślady wiedźmina Geralta
Postacie Jacka Piekary pójdą w ślady wiedźmina Geralta (Damian KLAMKA/East News)
bDSChkVx

aktualizacja 14:46

The Dust podpisał list intencyjny z pisarzem Jackiem Piekarą. To jeden z najpopularniejszych pisarzy literatury fantastycznej w Polsce. Docelowo na podstawie jego książek mają powstać gry - podała spółka.

The Dust ma za sobą pasmo giełdowych niepowodzeń. Od debiutu 16 kwietnia aż do wczoraj właściwie tylko spadała, a debiut też nie był okazały. Delikatnie mówiąc.

bDSChkVz

No ale umowa z Jackiem Piekarą dała inwestorom do myślenia. Akcje poszły we wtorek w górę o aż 43 proc. Najwyraźniej wizja sukcesu serii Wiedźmin CD Projektu na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego zaraziła też giełdę.

Notowania akcji The Dust

Zobacz też: "Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści" - zwiastun

bDSChkVF

Jacek Piekara jest autorem między innymi przebojowego Cyklu Inkwizytorskiego, tj. serii powieści o Mordimerze Madderdinie (Inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu), składającej się z jedenastu książek.

- Zamiarem spółki i pana Jacka Piekary jest, aby pan Jacek Piekara przeniósł na spółkę prawa autorskie, umożliwiając emitentowi stworzenie gier, bazujących na ww. książkach. List intencyjny obowiązuje przez okres trzech miesięcy. W tym czasie planowane jest zawarcie między spółką a panem Jackiem Piekarą umowy, która będzie określała szczegółowe zasady współpracy - podała spółka.

Spółka wskazuje też na doświadczenie Piekary, które może być istotne przy produkcji gier.

bDSChkVG

- Poza dorobkiem literackim Jacek Piekara był członkiem redakcji wydawanego miesięcznika o grach komputerowych "Gambler" oraz pisał do prasy o tematyce gier komputerowych: "Świat Gier Komputerowych", "Click!", "GameRanking" - podano.

The Dust specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne w dwóch modelach: gry reklamowe na zlecenie (tzw. advergaming) oraz gry własne dystrybuowane w modelu F2P (free-to-play). Spółka jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSChkWa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Dinozaur
2 lata temu
W latach 90 ukazywało się czasopismo o grach 'Gambler', więc wszystko się zgadza. :)
nie_znam_angi...
2 lata temu
Gambler?? Pewnie chcieli nazwać miesiącznik "Gracz", ale znajomości angielskiego nie starczyło.