Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jeszcze nie koniec walki o Kruka

0
Podziel się:

W. Kruk tanio skóry nie sprzeda. Skupuje akcje Vistuli&Wólczanki. Ma na to pieniądze i plan.

Jeszcze nie koniec walki o Kruka
(PAP/Radek Pietruszka)

Spółki cywilne należące do rodziny Kruków kupiły ponad 4 mln akcji, stanowiących 5,05 proc. kapitału spółki odzieżowej Vistula&Wólczanka.

Wydawało się, że batalia o przejęcie sieci sklepów jubilerskich stworzonych przez Wojciecha Kruka zakończyła się wraz ze sprzedażą większości swoich udziałów w firmie przez jej założyciela. Nic jednak z tego. W.Kruk postanowił pokonać Vistulę&Wólczankę jej własną bronią - i zaczął kupować akcje odzieżowej firmy. Chce dogadać się z innymi akcjonariuszami V&W, m.in. z Almą i wejść do Rady Nadzorczej spółki.

Wojciech Kruk nie wykluczył dalszego zwiększania zaangażowania w tę spółkę, także w porozumieniu z innymi akcjonariuszami, ponieważ - według niego V&W powinna mieć poza funduszami inwestycyjnymi stabilnych właścicieli, którzy pozostaną w niej _ na dłużej _.

_ -Jestem gotowy całą kwotę zainwestować w pakiet V&W. Pod warunkiem, że uda mi się odzyskać kontrolę w porozumieniu z innymi przedsiębiorcami. _- powiedział dla Pulsu Biznesu.

Spółka WK Investment spółka cywilna Wojciech Kruk, Paweł Cieślik nabyła 2.100.000 akcji (2,62 proc. kapitału), zaś ECK Investment spółka cywilna Ewa Kruk, Ewa Kruk-Cieślik, Wojciech Henryk Kruk - 1.950.000 akcji (2,43 proc.).

Zapytany w TVN CNBC Biznes, czy będzie dalej zwiększał udziały, Wojciech Kruk odpowiedział: - _ Na takie pytanie udziela się dyplomatycznej odpowiedzi: nie wykluczam, nie zaprzeczam _.

- _ Muszę oszczędnie gospodarować swoimi kapitałami i będę je inwestować wtedy, kiedy nabiorę przekonania, że to się opłaca _ - powiedział Kruk, który sprzedał w wezwaniu na akcje spółki lubilerskiej W.Kruk większość posiadanego pakietu akcji, obniżając swój udział do 3,03% z 23,32%, pozyskując 90 mln zł.

W piątek spółka handlowa Alma Market poinformowała, że ma 5,88 proc. akcji V&W. Cytowany przez wtorkowy _ Puls Biznesu _ prezes i akcjonariusz Almy Jerzy Mazgaj zapowiedział podjęcie rozmów z Krukiem na temat współpracy po planowanym na 30 czerwca zwyczajnym walnym zgromadzeniu V&W.

- _ Kwestia pana Mazgaja jest dla mnie szalenie miłą niespodzianką, ponieważ moim zdaniem słabość Vistuli - ja, oczywiście, tę spółkę bardzo cenię, ona bardzo dobrze działa na rynku i ma bardzo dobry wizerunek - ale jej słabość polega na tym, że w tej spółce nie ma właścicieli. Tam właścicielami są wyłącznie fundusze. Mówię o właścicielach w wymiarze osób, które same tworzyły biznes i chcą w tych firmach być na dłużej _ - powiedział Kruk.

Według _ PB _, do współpracy mógłby włączyć się OFE PZU Złota Jesień, który ma blisko 20% V&W i ok. 16% Almy.

Na ZWZ V&W ma dojść do zmiany w radzie nadzorczej. Według - _ PB _, PTE PZU chce wymienić dwóch przedstawicieli. Wojciech Kruk przyznał, że chciałby wejść w skład RN.

ZWZ zdecyduje też o emisji do 7.882.215 akcji serii G z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Środki pozyskane z emisji posłużą spłacie kredytu, zaciągniętego na zakup W.Kruk. Obecnie kapitał spółki dzieli się na 80.222.190 akcji.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)