Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sse
08.10.2015 13:15

Katowicka SSE pozyskała inwestycje na 900 mln zł i 780 nowych miejsc pracy

Podziel się
Dodaj komentarz

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, na mocy wydanych w I półroczu 2015 zezwoleń na prowadzenie działalności, powstanie 780 nowych miejsc pracy, a łączna wartość inwestycji wyniesie blisko 900 mln zł, podało Ministerstwo Gospodarki.

W KSSE zainwestują NGK Ceramics Polska, Mubea Automotive Poland, Schoeller Allibert, Pureko i Drukarnia Kiper.

"Wśród największych inwestycji w strefie znajduje się m.in. projekt japońskiego producenta filtrów ceramicznych do silników - NGK Ceramics Polska. Firma w Podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej zbuduje nowoczesny zakład produkcyjny. Prace nad nim kosztować będą 300 mln zł i zakończą się na początku 2017 r." - czytamy w komunikacie.

Drugą co do wielkości inwestycję w strefie przeprowadzi firma Mubea Automotive Poland. Firma w Ujeździe wybuduje nową halę produkcji elementów dla sektora motoryzacyjnego. Docelowo pracę w zakładzie znajdzie 350 osób.

Trzecim z największych tegorocznych projektów jest realizowana w Zabrzu przez firmę Schoeller Allibert budowa fabryki opakowań tworzyw sztucznych. W jej wyniku powstanie 75 nowych miejsc pracy.

Kolejnym inwestorem, który zbuduje i uruchomi zakład w Katowickiej SSE jest firma Pureko, zajmująca się wytwarzaniem różnego rodzaju pianki poliuretanowej oraz metalowych bonelli na potrzeby przemysłu meblarskiego. W wyniku inwestycji w Myszkowie powstanie około 60 nowych miejsc pracy.

W Częstochowie natomiast Drukarnia Kiper zbuduje zakład poligraficzny, gdzie zatrudnienie znajdą minimum 63 osoby. Projekt będzie kosztował około 6 mln zł.

Katowicka SSE obejmuje swoim obszarem teren o wielkości ponad 2348 ha. Składa się z czterech podstref: Gliwickiej, Jastrzębsko-Żorskiej, Tyskiej, oraz Sosnowiecko-Dąbrowskiej. Większość obszarów inwestycyjnych strefy skupionych jest na terenie województwa śląskiego, jednak swoim zasięgiem obejmuje ona także grunty na terenie województw opolskiego i małopolskiego.

Tagi: sse, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz