Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KE wezwała Polskę do wdrożenia unijnych przepisów dot. poprawy jakości powietrza

KE wezwała Polskę do wdrożenia unijnych przepisów dot. poprawy jakości powietrza

Komisja Europejska wezwała Polskę do wprowadzenia do ustawodawstwa nowych przepisów Unii Europejskiej w dziedzinie poprawy jakości powietrza, podała Komisja. Polskie władze mają dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi.

"Komisja wzywa Polskę do transpozycji przepisów UE w sprawie metod referencyjnych, zatwierdzania danych i lokalizacji punktów pomiarowych do oceny jakości powietrza atmosferycznego (dyrektywa Komisji (UE) 2015/1480)" - czytamy w komunikacie.

Wskazana dyrektywa uaktualnia niektóre cele dotyczące jakości danych i metod referencyjnych pomiaru niektórych zanieczyszczeń powietrza. Uzupełnia ona również kryteria dotyczące oceny jakości powietrza i lokalizacji punktów pomiarowych.

"Państwa członkowskie były zobowiązane do wdrożenia tej dyrektywy do dnia 31 grudnia 2016 r. Polska tego nie zrobiła i w związku z tym Komisja kieruje do polskich władz uzasadnioną opinię i daje im dwa miesiące na odpowiedź" - czytamy dalej.

Jeżeli Polska nie udzieli zadowalających wyjaśnień, Komisja może skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości UE, przypomniano także.

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Seb
2017-12-07 15:26
Unia Europejska kto najwięcej zanieczyszczone powietrze właśnie Ci co tak krzyczą, tu chodzi o pieniądze, ci z komisji Europejskiej poczytajcie kim są i co robili jacy to uczciwi same przekręty i machlojki