Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KE zwraca Polsce uwagę na konieczność wypełnienia ramowej dyrektywy wodnej

0
Podziel się
KE zwraca Polsce uwagę na konieczność wypełnienia ramowej dyrektywy wodnej
bEgPISut

Komisja Europejska zwróciła Polsce uwagę na obowiązek dostosowania prawa krajowego do wymogów ramowej dyrektywy wodnej, podała Komisja.

"Niedopełnienie przez Polskę obowiązku prawidłowego stosowania przepisów ramowej dyrektywy wodnej (dyrektywa 2000/60/WE) oraz brak pełnej transpozycji jej elementów do prawodawstwa krajowego naraża na szwank jej zdolność do osiągnięcia celów wyznaczonych w dyrektywie, co może mieć negatywne skutki dla polskich obywateli" - czytamy w komunikacie.

Jeżeli Polska nie podejmie działań w ciągu dwóch miesięcy, Komisja może skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości UE, podkreślono.

bEgPISuv

Dyrektywa wodna zobowiązuje państwa Unii do ochrony i poprawy stanu wszystkich części wód gruntowych i powierzchniowych, aby przywrócić ich dobry stan najpóźniej do 2015 r.

"Już w listopadzie 2014 r. do Polski skierowano wezwanie do usunięcia uchybienia. Pomimo podjęcia działań w celu naprawy szeregu niezgodności, pewne przepisy nadal są nieprzestrzegane" - czytamy dalej.

Polska nie wypełniła jak dotąd obowiązków w zakresie wyznaczenia silnie zmienionych części wód, systemu klasyfikacji silnie zmienionych i sztucznych części wód, prowadzonych na dużą skalę prac konserwacyjnych na rzekach, jak również odstępstw od dążenia do celów środowiskowych (przywrócenia dobrego stanu wód najpóźniej do 2015 r.) na poziomie jednolitych części wód.

bEgPISuW
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)