Notowania

ker
30.08.2011 18:02

Kernel zakłada 16 procent marży operacyjnej segmentu oleju luzem

Kernel zakłada, że w roku obrotowym 2011/12 marża operacyjna segmentu oleju luzem wyniesie około 16 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JWGreen/wikipedia.org)

Kernel zakłada, że w roku obrotowym 2011/12 marża operacyjna segmentu oleju luzem wyniesie około 16 procent. Marża operacyjna na sprzedaży zboża wynieść może około 7 proc. - poinformował podczas telekonferencji Andrey Verevskiy, przewodniczący rady dyrektorów Kernel Holding.

_ - Spodziewamy się, że marża operacyjna segmentu oleju luzem wyniesie w roku obrotowym 2012 około 16 procent. To mniej więcej normalna dla nas marża _ - powiedział Verevskiy.

Kernel zakłada spadek marży na sprzedaży zboża._ - Marża operacyjna na sprzedaży zboża spadnie do normalnego poziomu około 7 procent. Spodziewamy się w tym segmencie wysokiego wolumenu i niższych marż _ - powiedział Verevskiy.

W czwartym kwartale roku obrotowego 2010/11 marża operacyjna segmentu oleju butelkowanego wyniosła 10,4 proc., a oleju luzem 14,1 procent. Marża EBIT z działalności terminali wyniosła w tym okresie 18,1 proc., a ze sprzedaży zboża 12,1 procent.

W poniedziałek Kernel opublikował prognozę na rok obrotowy 2011/12. Spółka prognozuje 255 mln dolarów zysku netto, 370 mln dolarów EBITDA przy przychodach na poziomie 2,3 mld dolarów.

_ - Nasza prognoza nie jest ani optymistyczna, ani pesymistyczna. Jest tak po środku _ - powiedział Verevskiy.

Przy sporządzaniu prognozy na rok obrotowy 2011/12 Kernel założył, że wytłoczy 2,7 mln ton ziarna, co oznacza wzrost rok do roku o 35 procent. Te szacunki obejmują również rynek rosyjski, na który wkrótce wejdzie Kernel.

Spółka zakłada też, że rentowność operacyjna produkcji oleju luzem pozostanie na podobnym poziomie, jak w latach poprzednich, natomiast rentowność operacyjna oleju butelkowanego znacząco się poprawi w stosunku do 2010/11.

Spółka zakłada również, że eksport ziarna w nowym roku obrotowym wyniesie 2,5 mln ton, czyli o około 40 proc. więcej niż w roku poprzednim. Kernel zakłada, że produkcja cukru w nowym roku obrotowym wyniesie 120 tys. ton.

Produkcja rolna Kernela, po konsolidacji farm należących do Ukrros, ma wzrosnąć rok do roku dwukrotnie. Dodatkowo spółka zamierza w bliskiej przyszłości poinformować o kolejnych przejęciach farm, co będzie dodatkowo napędzać wzrost w tym segmencie.

Verevskiy poinformował, że prognoza nie uwzględnia ewentualnych nowych akwizycji. Po czterech kwartałach roku obrotowego 2010/11 Kernel miał zysk netto na poziomie 218 mln dolarów, zysk operacyjny w wysokości 277 mln dolarów, EBIDTA wyniosła 309 mln dolarów, a przychody 1,91 mld dolarów.

Tagi: ker, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz