Zmiany w radzie nadzorczej KGHM. Skarb Państwa wymienił 3 osoby

Uzasadnił to potrzebą wzmocnienia nadzoru nad działalnością spółki we wszystkich jej obszarach.

Obraz
Źródło zdjęć: © MARCIN RUTKIEWICZ/REPORTER

W środę odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy KGHM Polska Miedź. Na wniosek Skarbu Państwa zdecydowali o powołaniu w skład rady nadzorczej spółki trzy nowe osoby: Wojciecha Andrzeja Myśleckiego, Marka Pietrzaka i Agnieszkę Winnik-Kalembę.

Nowe osoby na pokładzie KGHM zastąpią niedawno odwołanych członków rady nadzorczej. Wcześniej, również na wniosek Skarbu Państwa, akcjonariusze odwołali ze składu: Radosława Barszcza i Cezarego Godziuka. We wtorek 6 grudnia rezygnację złożył Miłosz Stanisławski.

Skarb Państwa uzasadnił potrzebę zmian w radzie nadzorczej koniecznością wzmocnienia nadzoru nad działalnością spółki we wszystkich jej obszarach.

W czasie obrad nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy miały zapaść jeszcze decyzje w sprawie ustalenia zasad kształtowania wysokości wynagrodzeń członków zarządu oraz ustalenia wysokości wynagrodzeń członków rady nadzorczej. Na moment publikacji spółka nie wydała jednak oficjalnego komunikatu w sprawie podjętych uchwał.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do czwartych pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

oprac. Damian Słomski

Wybrane dla Ciebie