Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kgh
14.05.2010 09:38

KGHM podtrzymał tegoroczne prognozy

KGHM Polska Miedź podtrzymał osiągnięcie w 2010 roku przychodów ze sprzedaży w wysokości 11,73 mld zł oraz zysku netto w kwocie 2,89 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

KGHM Polska Miedź podtrzymał osiągnięcie w 2010 roku przychodów ze sprzedaży w wysokości 11,73 mld zł oraz zysku netto w kwocie 2,89 mld zł, poinformowała spółka w piątek, zastrzegając że zagrożeniem może być duża zmienność cen miedzi i kursu dolara do złotego.

_ Powinniśmy zrealizować zapowiadaną wcześniej prognozę wyniku finansowego spółki, jednak należy pamiętać, że z uwagi na utrzymującą się na rynkach finansowych dużą zmienność cen miedzi i kursu dolara do złotówki charakteryzuje się on wysoką niepewnością _ - powiedział wiceprezes KGHM Maciej Tybura, cytowany w komunikacie.

KGHM zakłada osiągnięcie w 2010 roku przychodów ze sprzedaży w wysokości 11,73 mld zł oraz zysku netto w kwocie 2,89 mld zł

KGHM opublikował w piątek, wyniki za pierwszy kwartał. _ Zgodnie z przewidywaniami zysk spółki wyniósł 25% prognozowanego wyniku na 2010 roku _ - czytamy w komentarzu.

Spółka odnotowała 38-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do I kwartału 2009 roku. Przychody wyniosły 3,27 mld złotych czyli o 897 mln zł więcej niż w okresie pierwszych trzech miesięcy ubiegłego roku.

Ujemny wynik na pozostałej działalności operacyjnej to w głównej mierze zmiana wyceny transakcji zabezpieczających (-242 mln zł). Wycena została dokonana 31 marca 2010 r. przy relatywnie wysokiej cenie miedzi - 7759 USD/t, poinformowała spółka.

_ Jest to tylko wycena, a faktyczne rozliczenie tych transakcji będzie znane w przyszłych okresach. Zgodnie z zasadami rachunkowości musimy przygotowywać wyceny transakcji co kwartał. Często zdarza się, że taka wycena jest ujemna, a faktyczne rozliczenie jest dodatnie _ - podkreślił dyrektor ds. zabezpieczeń KGHM Marcin Mostowy.

Tagi: kgh, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz