Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
knf
27.12.2016 17:26

KNF przekazał BGŻ BNP Paribas zalecenie dodatkowego wymogu ws. portfela hipotecznego

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przekazała zalecenia Bankowi BGŻ BNP Paribas dotyczące dodatkowego wymogu kapitałowego związanego z ryzykiem portfela walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych na poziomie grupy kapitałowej banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk)

"KNF zaleca utrzymanie przez grupę kapitałową banku funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego na poziomie 0,68 p.p. dla łącznego współczynnika kapitałowego (TCR), 0,51 p.p. dla współczynnika kapitału Tier I oraz 0,38 p.p. dla współczynnika kapitału podstawowego Tier I" - czytamy w komunikacie.

Grupa kapitałowa banku była dotychczas zobowiązana do utrzymywania funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych na poziomie 0,72 p.p., który powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier I (co odpowiadało 0,54 p.p.) - podano również.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW.

oprac. Monika Szafrańska

Tagi: knf, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-12-2016

oloNie rozumiem, czyli obniżyli? To kara czy nagroda?

31-12-2016

Edyta372masakra, wejdz, maja tylko 5000 sztuk, ow.ly/hFLD307jvdj, sama radość!

Rozwiń komentarze (2)