Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KNF zatwierdziła prospekt Alior Banku dot. programu obligacji wartych 1,2 mld zł

KNF zatwierdziła prospekt Alior Banku dot. programu obligacji wartych 1,2 mld zł

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Alior Banku, sporządzony w związku z ofertą publiczną 12 mln obligacji emitowanych w ramach Drugiego Publicznego Programu Obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1,2 mld zł, poinformowała Komisja.

"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdzono prospekt emisyjny Alior Bank SA z siedzibą w Warszawie, sporządzony w związku z ofertą publiczną oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym obligacji emitowanych w ramach Drugiego Publicznego Programu Obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 200 000 000 zł (oferującym jest Biuro Maklerskie Alior Banku SA)" - czytamy w komunikacie.

Łączna wartość nominalna wszystkich obligacji podporządkowanych nie przekroczy kwoty 600 mln zł oraz jednostkowa wartość nominalna obligacji podporządkowanych będzie wynosiła 100 tys. zł, podano również.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 61,21 mld zł na koniec 2016 r.

finanse, bankowość
ISB
Czytaj także
Polecane galerie