Notowania

Kolejny bank w USA zaskakuje

Goldman Sachs zarobił w ubiegłym kwartale 1,66 mld dolarów. Poprzedni zakończył sporą stratą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Niedawnoinformowaliśmy o dużym zaskoczeniu dla całego rynku - bank Wells Fargo opublikował o wiele lepsze dane niż spodziewali się analitycy. Wczoraj poznaliśmy kolejny pozytywny przykład z sektora: kwartalne wyniki podał Goldman Sachs.

Bank zarobił w pierwszych trzech miesiącach roku 1,66 mld dolarów. To więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku (1,47 mld dol.) oraz zdecydowanie lepiej niż na koniec 2008 r. gdy bank stracił w IV kw. 2,29 mld dolarów.

Wtedy to bank zanotował pierwszą w swojej giełdowej historii kwartalną stratę. Obecnie instytucja jest w o wiele lepszej sytuacji, a jej głównym zmartwieniem będzie spłata rządowej pożyczki z programu TARP.

Morgan Stanley zapowiedział pozyskanie 5 mld dol. z rynku w celu spłacenia zobowiązania. Nie mógł wybrać lepszego momentu na ogłoszenie swoich planów, jednak nie wiadomo czy emisja i tak się powiedzie - sytuacja na rynku wciąż jest niepewna, a inwestorzy będą czekać na wyniki innych banków w tym tygodniu.

Dobre informacje od banku tylko częściowo pomogły amerykańskim indeksom. Częściowo, bo inwestorom udało się od początku sesji pod kreską wyprowadzić indeksy na plusy. W końcowej fazie handlu pozbywano się jednak akcji. Wczoraj pracowały tylko giełdy w USA, więc istotność notowań nie jest dużo. Ostatecznie Dow Jones spadł o 0,32 proc., a S&P wzrósł o 0,25 procent.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
Tagi: goldman sachs, bank, wyniki, usa, wells fargo, indeksy, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz