Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komputronik kupił benchmark.pl

0
Podziel się:

Dystrybutor sprzętu IT, spółka Komputronik, przejął kontrolę nad portalem technologicznym benchmark.pl, adresowanym do klientów branży IT.

Komputronik kupił benchmark.pl

Dystrybutor sprzętu IT, spółka Komputronik, przejął kontrolę nad portalem technologicznym benchmark.pl, adresowanym do klientów branży IT.

"Przejęcie kontroli nastąpiło poprzez spółkę zależną Benchmark Sp. z o.o., w której to Komputronik SA posiada 80% udziałów" - podano.

Komputronik obejmie udziały w nowej spółce za 2,0 mln zł.

Komputronik podkreśla, że benchmark.pl ma ugruntowaną, silną pozycję w branży oraz cieszy się dużym zaufaniem konsumentów polskiego rynku IT, dla których to prowadzi m.in. niezależne oceny sprzętu komputerowego oraz oprogramowania.

Spółka podała, że 29 sierpnia zarząd Komputronika podpisał akt notarialny, powołujący do życia Benchmark sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Podstawowym przedmiotem jej działalności jest prowadzenie domeny internetowej - benchmark.pl. Jej udziałowcami są: Komputronik SA oraz Wojciech Kiełt, który wniósł do niej aportem aktywa w postaci dorobku portalu benchmark.pl i objął 20% udziałów. Kapitał zakładowy Benchmark sp. z o.o. wynosi 2,5 mln zł.

W ub. tygodniu prezes Komputronika Wojciech Buczkowski powiedział agencji ISB, że spółka dokona prawdopodobnie czterech akwizycji w tym i następnym roku. Jak poinformował, Komputronik rozmawiał ze spółkami e-commerce, które mogą uzupełnić działalność jego sklepu internetowego, a także z firmami, które prowadzą sprzedaż detaliczną w swoich sklepach.

Także w ub. tygodniu spółka poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie nabycia pakietu większościowego, lub wszystkich akcji spółki Ken Technologie Informatyczne (KTI). Umowa ma zostać podpisana do 31 października. KTI sprzedaje sprzęt komputerowy i oprogramowanie, a także oferuje usługi IT. Przejęcie ma pomóc przede wszystkim w rozwoju pionu biznesowego Komputronika i umożliwić mu uzyskanie znaczącej pozycji na rynku obsługi klientów biznesowych w rejonie Dolnego Śląska.

Komputronik 9 lipca zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Dzięki emisji spółka pozyskała 56,7 mln zł, z czego 18,3 mln zł miała przeznaczyć na akwizycje. Już wtedy przedstawiciele firmy oceniali, że mogą wydać na przyjęcia więcej i sfinansować je częściowo z innych środków, np. kredytu bankowego.

W I połowie 2007 roku grupa miała 1,14 mln zł zysku wobec 0,90 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 191,13 mln zł wobec 129,06 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)