Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konsorcjum z PBG i Hydrobudową pozwało Skarb Państwa

0
Podziel się:

Konsorcjum z PBG i Hydrobudową złożyło pozew przeciwko Skarbowi Państwa i Narodowemu Centrum Sportu ws. umowy dotyczącej budowy wielofunkcyjnego Stadionu Narodowego w Warszawie.

Konsorcjum z PBG i Hydrobudową pozwało Skarb Państwa
(Przemysław Jahr/public domain/Wikipedia)
bELrqmvF

Konsorcjum z PBG i Hydrobudową złożyło w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pozew przeciwko Skarbowi Państwa i Narodowemu Centrum Sportu ws. umowy dotyczącej budowy wielofunkcyjnego Stadionu Narodowego w Warszawie wraz z infrastrukturą towarzyszącą - podały w komunikatach Hydrobudowa Polska i PBG. Łączna wartość przedmiotu sporu to 461,3 mln zł.

W złożonym pozwie konsorcjum wnioskuje m.in. o ustalenie, na podstawie art. 189 Kodeksu postępowania cywilnego, że zamawiającemu (Skarbowi Państwa i NCS) nie przysługuje roszczenie o zapłatę kar umownych z tytułu zwłoki w osiągnięciu całkowitego zakończenia wykonania umowy; oraz o zobowiązanie zamawiającego do zaniechania bezprawnego skorzystania z gwarancji zabezpieczenia należytego wykonania umowy, ustanowionej na zlecenie Hydrobudowy, jako lidera konsorcjum, przez zakład ubezpieczeń Zurich Insurance plc.

_ Na łączną wartość przedmiotu sporu w kwocie 461.311.807 zł składają się: roszczenie o zapłatę kar umownych z tytułu zwłoki oraz żądanie wypłaty środków z gwarancji _ - napisano w komunikacie.

bELrqmvH

Umowa na budowę Stadionu Narodowego realizowana była przez konsorcjum: Hydrobudowa Polska, PBG, Alpine Bau Deutschland AG, Alpine Bau GmbH oraz Alpine Construction Polska sp. z o.o.

Jak informowała wcześniej Hydrobudowa, NCS uzasadnia żądanie wypłaty środków z gwarancji niewywiązaniem się wykonawcy ze zobowiązań wynikających z powyższej umowy.

bELrqmvN
bELrqmwi
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)