Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kościuszko zastanawia się nad prognozą

0
Podziel się:

Grupa Kościuszko Polskie Jadło podejmie w tym tygodniu decyzję dotyczącą ogłoszenia prognoz, wynika z wypowiedzi prezesa Jana Kościuszki.

Kościuszko zastanawia się nad prognozą
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)
bELmdnxh

Grupa Kościuszko Polskie Jadło podejmie w tym tygodniu decyzję dotyczącą ogłoszenia prognoz, wynika z wypowiedzi prezesa Jana Kościuszki.

_ Sądzę, że w tym tygodniu zapadnie decyzja, czy ogłosimy prognozy. Jeżeli je ogłosimy, to je podamy i dotrzymamy je, tak jak wszystkie do tej pory ogłaszane _ - powiedział Kościuszko w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes.

Dodał, że spółka jest wyjątkowo stabilna biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku, a jej potencjał jest lekko niedowartościowany.

bELmdnxj

_ Teraz już jesteśmy bliżsi tego żeby te prognozy podać, dlatego że możemy się zbilansować i oszacować te wszystkie inwestycje, które mamy otwarte i te, na które mamy potencjalnych klientów, także ta decyzja zapadnie w ciągu tygodnia i zostanie ogłoszona _ - podkreślił Kościuszko.

W bieżącym roku zarząd spółki skoncentruje się m.in. na zakupie terenów inwestycyjnych wykorzystując niskie ceny. Zdaniem prezesa, zysk spółki w 2009 r. utrzyma się na poziomie nie niższym niż w roku ubiegłym.

Grupa Kościuszko Polskie Jadło miała 1,11 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2009 roku wobec 1,93 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 1,50 mln zł wobec 2,44 mln zł zysku rok wcześniej, a przychody wyniosły 5,01 mln zł wobec 5,28 mln zł rok wcześniej.

W całym 2008 roku spółka miała (po audycie) 12,07 mln zł zysku netto wobec 3,73 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 31,76 mln zł wobec 7,30 mln zł.

bELmdnxp
bELmdnxK
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)