Notowania

kov
18.07.2011 15:40

KOV znalazł potencjalne zbiorniki gazu na Ukrainie

Spółka Kulczyk Oil Ventures zakończyła prace nad kolejnym odwiertem na polu Olgowskoje na Ukrainie. Dzięki odwiertowi O-14 znaleziono osiem potencjalnych zbiorników gazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Seesea/Dreamstime)

Spółka Kulczyk Oil Ventures zakończyła prace nad kolejnym odwiertem na polu Olgowskoje na Ukrainie. Dzięki odwiertowi O-14 znaleziono osiem potencjalnych zbiorników gazu.

_ O-14, którego wiercenie rozpoczęło się pod koniec maja, osiągnął swoją docelową głębokość 2800 m i znalazł 8 potencjalnych zbiorników gazu. Wkrótce rozpocznie się ich testowanie _ - czytamy w komunikacie.

KOV podał, że O-14 jest trzecim nowym odwiertem wykonanym na polu Olgowskoje od momentu przejęcia przez KOV 70 proc. udziałów w spółce KUB-Gas w czerwcu 2010 r. W sumie, w tym czasie, na Ukrainie wykonano już 4 nowe odwierty. Prace stanowią część szeroko zakrojonego planu rozwoju aktywów KUB-Gasu, zaplanowanego na lata 2011-2012.

_ - Odkrycie aż 8 stref występowania gazu, może wskazywać na duże szanse skomercjalizowania wydobycia. To wpłynęłoby na zwiększenie produkcji, a co za tym idzie zwiększenie przychodów. Liczymy też, że jeśli uda nam się potwierdzić obecność nowych złóż, rozciągających się na terenie całej koncesji Olgowskoje, to jednocześnie znów znacząco wzrosną nasze potwierdzone rezerwy, czyli ilości gazu zdatnego do komercyjnego wydobycia _ - powiedział wiceprezes ds. relacji inwestorskich i dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej Jakub Korczak.

Spółka Kulczyk Oil Ventures (KOV) miała 2,43 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 4,13 mln USD straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego wyniosły 4,83 mln USD. KOV podał, że przychody z ropy naftowej i gazu w I kw. 2011 r. wzrosły w porównaniu do IV kw. 2010 r. (kiedy wyniosły 4,37 mln USD) w wyniku wzrostu cen, jak i wyższej produkcji.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: kov, kulczyk oil ventures, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz