Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kruk i IFC zamknęły transakcję zakupu portfela wierzytelności w Rumunii

0
Podziel się:
Kruk i IFC zamknęły transakcję zakupu portfela wierzytelności w Rumunii
bEIXuKPV

Warszawa, 17.08.2016 (ISBnews) - Konsorcjum złożone z grupy Kruk oraz International Finance Corporation (część Banku Światowego) dokonało zapłaty za portfel wierzytelności konsumenckich w Rumunii o wartości nominalnej 597 mln euro od podmiotów z grupy Eurobank i tym samym zamknęło transakcję, podał Kruk.

"W dniu 16 sierpnia 2016 r. został spełniony ostatni warunek umowy z dnia 20 maja br. o nabyciu portfela wierzytelności konsumenckich o wartości nominalnej 597 mln euro od podmiotów z grupy Eurobank. Konsorcjum złożone z grupy Kruk oraz International Finance Corporation dokonało zapłaty ceny za portfel, a tym samym zakończyło kilkunastomiesięczny, wieloetapowy proces nabycia wierzytelności. Podmiotem serwisującym cały portfel będzie rumuńska spółka należąca do Grupy Kruk - Kruk Romania SRL" - czytamy w komunikacie.

"Transakcja ta jest kamieniem milowym w naszej historii i otwiera drogę do kolejnych biznesowych szans. IFC to bardzo doświadczony partner, działający na rynku rumuńskim od wczesnych lat '90 z łącznymi inwestycjami na poziomie 2,4 mld dol., z czego 150 mln dol. w samym 2015 roku. Doświadczenie z tych kilkudziesięciu projektów, w połączeniu z już ponad miliardem złotych zainwestowanych przez Grupę Kruk w Rumunii od 2007 roku, stanowi mocną bazę do rozwoju współpracy. W tym projekcie możemy skupić się na działaniach operacyjnych i mamy apetyt oraz możliwości na realizację kolejnych, również w formie partnerstwa z największymi instytucjami finansowymi. Przypominam, że tym roku zainwestowaliśmy już prawie miliard złotych na siedmiu rynkach - to historyczny rekord" - powiedział prezes spółki Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

bEIXuKPX

Uczestnictwo grupy Kruk w projekcie zostało ogłoszone w drugiej połowie 2015 roku. Inwestycja stanowi największą w historii transakcję na niezabezpieczonym rynku obrotu wierzytelnościami konsumenckimi.

Grupa jest obecna w Rumunii od 2007 roku. Dotychczas nabyła na tym rynku portfele o łącznej wartości nominalnej przekraczającej 10 mld zł.

Kruk jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, od sierpnia 2012 roku na Słowacji, a od sierpnia 2014 roku w Niemczech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

bEIXuKQy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)