Notowania

finanse
02.11.2016 14:05

Kruk nie wyklucza emisji obligacji poza Polską w przyszłym roku

Podziel się
Dodaj komentarz

Kruk nie wyklucza, że w przyszłym roku będzie chciał zrealizować emisję obligacji na rynku zagranicznym, wynika z wypowiedzi członka zarządu spółki Michała Zasępy.

"Jako emitent zrobiliśmy się za duzi na naszym krajowym rynku i możliwe, że w przyszłym roku będziemy musieli wyjść poza Polskę jeśli chodzi o dług. Długofalowo my potrzebujemy dłuższego pieniądza np. 5-letniego i jeśli go nie znajdziemy w kraju, to wyjdziemy poza Polskę" - powiedział Zasępa podczas konferencji prasowej.

Zastrzegł jednak, że "dopóki popyt ze strony krajowych instytucji na dług spółki będzie się utrzymywał, to w Polsce Kruk będzie przeprowadzać kolejne emisje".

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W 2015 r. zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 8,9 mld zł na siedmiu rynkach: w Polsce, Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz we Włoszech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy sięgnęły 611 mln zł w 2015 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz