Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kruk
13.02.2012 17:18

Kruk wyemituje obligacje o łącznej wartości do 70 mln złotych

Spółka wyemituje do 70.000 niezabezpieczonych obligacji serii M1 z terminem 48-miesięcznym terminem wykupu, o wartości 1.000 zł każda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee/Dreamstime.com)

Zarząd spółki Kruk zdecydował o emisji obligacji o łącznej wartości do 70 mln złotych. Spółka wyemituje do 70.000 niezabezpieczonych obligacji serii M1 z terminem 48-miesięcznym terminem wykupu, o wartości 1.000 zł każda.

Emisja zostanie przeprowadzona nie później niż do 30 czerwca 2012 roku. Środki pieniężne pozyskane przez spółkę z emisji zostaną przeznaczone na cele związane z finansowaniem nabycia pakietów wierzytelności.

- _ Obligacje oferowane będą po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej. Obligacje będą oprocentowane, a oprocentowanie obligacji zostanie ustalone przez zarząd na podstawie przeprowadzonego procesu budowania księgi popytu _ - podano w komunikacie.

- _ Obligacje nie są ani nie będą przedmiotem oferty publicznej Emitenta lub ubiegania się o dopuszczenie ich do obrotu na rynku regulowanym _ - dodano. Kruk zapowiedział w komunikacie, że będzie ubiegał się o dopuszczenie obligacji do obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku Catalyst.

Spółka podała ponadto w raporcie, że na dzień 31.12.2011 r. posiadała zobowiązania z tytułu emisji obligacji w wysokości 359 mln zł. Zobowiązania Kruka wynikające z zaciągniętych kredytów bankowych wyniosły na koniec roku 112 mln złotych.

_ - Zarząd zakłada, że poziom zadłużenia Grupy KRUK S.A. w najbliższych latach może nadal rosnąć _ - dodano w komunikacie.

Tagi: kruk, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz