Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Krynicki Recykling negocjuje w sprawie przejęć

0
Podziel się

Krynicki Recykling prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia dwóch firm z branży - poinformował prezes spółki Adam Krynicki.

Krynicki Recykling negocjuje w sprawie przejęć
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)
bEgXKClh

Krynicki Recykling prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia dwóch firm z branży - poinformował prezes spółki Adam Krynicki.

_ - Chcemy aktywnie uczestniczyć w konsolidacji branży. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z dwoma krajowymi podmiotami. Możliwe, że kupimy oba. Finalizacji rozmów w przypadku jednej z tych firm spodziewamy się szybko. To kwestia bardziej tygodni niż miesięcy _ - powiedział prezes.

Dodał, że nie ma planów przeprowadzania kolejnej emisji akcji na potrzeby akwizycji.
_ _

bEgXKClj

_ - Przejęcia finansowane będą aportem w postaci linii produkcyjnej, gotówką oraz finansowaniem dłużnym. Nie będziemy przeprowadzać kolejnej emisji akcji _ - poinformował Krynicki.

Spółka, poza Polską, prowadzi działalność na terenie Litwy. Jest też zainteresowana wejściem na rynki: ukraiński i rumuński.

Krynicki Recykling pozyskał z niedawnej emisji akcji ok. 13,5 mln zł netto. Środki zostały przeznaczone na drugi etap inwestycji w sortownię w Wyszkowie oraz na budowę sortowni w Jarosławiu.
_ _

_ - Uruchomienie linii w Wyszkowie nastąpi w grudniu tego roku. Natomiast w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy zamierzamy kupić działkę w Jarosławiu, prace budowlane rozpoczną się tam wiosną, a ich zakończenie przewidywane jest na przełomie 2011 i 2012 roku _ - poinformował prezes.

bEgXKClp

Krynicki Recykling zadebiutował we wtorek na rynku głównym GPW. Kurs akcji firmy spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na warszawskiej giełdzie o 7,75 proc., do 3,69 zł. O 11.00 kurs wyniósł 3,8 złotego.

Spółka przeniosła się z rynku NewConnect, gdzie była notowana od lutego 2008 roku. Do obrotu zostało wprowadzonych 5.000.000 akcji serii A, 1.355.948 akcji serii B, 700.000 akcji serii C, 3.076.852 akcje serii D i 3.974.357 akcji serii E.

Krynicki Recykling zajmuje się pozyskiwaniem, uzdatnianiem i sortowaniem stłuczki szkła opakowaniowego o granulacji w przedziale od 10 mm do 25 mm.

Tegoroczna prognoza zakłada, że przychody spółki wzrosną do 18,02 mln zł z 14,03 mln zł rok wcześniej, a zysk netto do 1,2 mln zł z 0,8 mln zł. Z kolei w 2011 r. przychody mają wynieść 26,9 mln zł, a zysk netto 1,4 mln złotych.

bEgXKClq
bEgXKClK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)