Notowania

hbd
05.06.2012 13:00

Kurs PBG traci 50 proc.,a Hydrobudowa 38,2 procent. Co za tym stoi?

Na wtorkowej sesji kurs PBG zniżkuje o 50 proc. do 7,31 zł, a kurs Hydrobudowy spada o 38,2 proc. do 0,21 zł po złożeniu przez spółki wniosków o upadłość układową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Na wtorkowej sesji kurs PBG zniżkuje o 50 proc. do 7,31 zł, a kurs Hydrobudowy spada o 38,2 proc. do 0,21 zł po złożeniu przez spółki wniosków o upadłość układową. Zniżkują też akcje innych firm budowlanych m.in. Polimeksu i Pol-Aquy.

Kursy zarówno PBG, jak i Hydrobudowy znajdują się na nowych historycznych minimach.
O godz. 9.50 kurs Polimeksu zniżkuje o 3,77 proc. do 1,02 zł, a teoretyczny kurs otwarcia Pol-Aquy jest 18,9 proc. niżej od poniedziałkowego zamknięcia.

PBG i Hydrobudowa złożyły w poniedziałek wnioski o upadłość układową. Wniosek o upadłość układową złożyła także Aprivia. Spółki podały, że bezpośrednią przyczyną decyzji są przeciągające się rozmowy z bankami na temat finansowania grupy - kredytu pomostowego zapewniającego finansowanie do czasu pozyskania środków z emisji obligacji zamiennych, jak również refinansowania akwizycji Rafako.

Wiceprezes PBG Przemysław Szkudlarczyk poinformował na poniedziałkowej konferencji, że obecne łączne zobowiązania PBG to około 1,5 mld zł, a zobowiązania całej grupy wobec banków to około 1,7 mld zł.

W ocenie analityków wniosek o upadłość złożony przez PBG i spółki z grupy pogorszy i tak nie najlepszy sentyment inwestorów do branży budowlanej. Banki z większą ostrożnością będą podchodziły do tego sektora, co wpłynie m.in. na koszty finansowania spółek. Upadłość PBG może też negatywnie wpłynąć na sentyment do deweloperów, a także do sektora finansowego.

Tagi: hbd, pbg, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz