Notowania

czarnecki
29.06.2011 11:54

Leszek Czarnecki wprowadzi bank na GPW

Getin planuje, że akcje Allianz Banku, który zmieni nazwę na Get Bank, zadebiutują na warszawskim parkiecie w listopadzie 2011 roku i spółka ta w kwietniu 2012 roku połączy się z Getin Noble Bankiem. Popisanie planu podziału Getin Holdingu planowane jest na lipiec 2011 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz

na zdjęciu Leszek Czarnecki, główny udziałowiec Getin Holdingu

_ Zakładamy, że w listopadzie 2011 roku jest szansa na pierwsze notowanie Allianz Banku na GPW. Proces połączeniowy Allianz Banku i Getin Noble Banku chcemy przeprowadzić w kwietniu 2012 roku _ - powiedział Radosław Boniecki, prezes Getin Holdingu.

Getin kupił pod koniec maja 100 proc. Allianz Banku. Bank ten ma zmienić nazwę na Get Bank. W kolejnym etapie procesu ze struktur Getin Holdingu mają zostać wydzielone aktywa Getin Noble Banku do osobnej, oddzielnej struktury.

W ramach tego etapu akcje Allianz Banku zostaną wprowadzone na giełdę.

_ Allianz Bank pełni rolę techniczną, to czasowa struktura zbliżona do struktury Getin Holdingu, do którego będzie włączony pakiet przedsiębiorstwa. Czasowo będzie on funkcjonował na giełdzie _ - powiedział Boniecki.

Zgodnie z planami dotychczasowi akcjonariusze Getin Holdingu otrzymają akcje emitowane przez Allianz Bank. Każdy akcjonariusz Getin Holdingu będzie, po podziale, posiadał taką sama liczbę akcji Getin Holdingu oraz przydzieloną zgodnie z parytetem wymiany liczbę akcji Allianz Banku.

W ostatnim etapie procesu w kwietniu 2012 roku nastąpić ma połączenie Allianz Banku i Getin Noble Banku. Przejmującym ma być Allianz Bank.

_ Proces to wypełnienie naszych zobowiązań wobec KNF, zobowiązań które polegają na doprowadzeniu płynności Getin Noble Banku do poziomu co najmniej 15 proc. _ - powiedział Boniecki.

_ Obecna około 6 proc. płynność utrudnia realną rynkową wycenę tego banku. Po zmianach płynność wzrośnie do powyżej 40 proc. i poprawimy czytelność naszej struktury _ - dodał.

Spółka poinformowała, że strategia Getin Holdingu się nie zmieni i będzie się on zajmował wyszukiwaniem i realizacją nowych projektów inwestycyjnych w Polsce i poza jej granicami.

Tagi: czarnecki, getin holding, giełda, wiadomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz