Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Liczba rachunków maklerskich wzrosła o 140 tysięcy

0
Podziel się:

Jest to głównie efekt największej w historii polskiego rynku kapitałowego oferty PZU.

Liczba rachunków maklerskich wzrosła o 140 tysięcy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Liczba rachunków inwestycyjnych prowadzonych przez uczestników Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych wzrosła o 140 tysięcy w ubiegłym miesiącu. Na koniec kwietnia banki i biura maklerskie prowadziły w sumie 1.280.372 rachunki, podała GPW.

Zmiana liczby rachunków jest efektem największej w historii polskiego rynku kapitałowego oferty PZU, której wartość przekroczyła 8 mld złotych.

_ - Tak dużego zainteresowania inwestorów nie widzieliśmy na naszym rynku od lat. Nawet oferty takich gigantów jak PKO BP, czy PGNiG nie były w stanie przyciągnąć na rynek kapitałowy aż tylu inwestorów. Liczba prowadzonych przez niektórych brokerów rachunków zwiększyła się nawet o 100 proc., a w ujęciu liczbowym były to wielkości rzędu dziesiątek tysięcy nowych klientów _ - skomentowała prezes KDPW Iwona Sroka.

W ujęciu liczbowym najwyższy wzrost liczby rachunków (o 31.586) w kwietniu odnotował Dom Maklerski Banku PKO BP. Drugi w kolejności był Dom Maklerski BZ WBK, którego liczba prowadzonych rachunków wzrosła o 21.159 w skali miesiąca. Na trzecim miejscu znalazł się Dom Inwestycyjny BRE Banku (wzrost o 16.808 rachunków).

Biorąc pod uwagę procentowy przyrost liczby rachunków w kwietniu, największy wzrost odnotował Dom Maklerski BPS - o 133 proc. (wzrost do 1370 rachunków), zaraz za nim znalazło się Biuro Maklerskie Alior Banku (przyrost o 108 proc. do 27.793 rachunków) oraz Dom Maklerski PKO BP z 40-proc. wzrostem liczby prowadzonych rachunków (do 110.202 rachunków).

Pod względem liczby prowadzonych rachunków inwestycyjnych w kwietniu na pierwszym miejscu uplasował się Dom Inwestycyjny BRE Banku (218.340), wyprzedzając Centralny Dom Maklerski Banku Pekao SA, w którym na koniec kwietnia było 214.830 rachunków. Na trzeciej pozycji uplasował się Dom Maklerski Pekao SA z liczbą 167.231 rachunków.

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)